Zápas jsme zdramatizovali vlastními chybami, potvrdil po vítězných penaltách Baníku v Kroměříži Vrba

Pokud si fotbalisté Baníku Ostrava představovali, že se v pohárovém utkání proti třetiligové Kroměříží nastartují na slabším soupeři, nemohli se víc mýlit. Tým z MSFL je trápil 120 minut a až jeho kolaps v penaltovém rozstřelu posunul Slezany do dalšího kola.

Na hřiště se vrátil dlouhodobě zraněný Laco Almasi, první gól v novém působišti si připsal Cadu i Miškovič a nakonec asi i postup. Víc pozitiv si z Hané Pavel Vrba odvézt nemohl. V Kroměříži, kde dlouhodobě majitel Baníku Václav Brabec, jeho tým dostal od místní třetiligové Hanácké Slavie tři góly a do poslední minuty prodloužení (respektive druhé neproměněné penalty Kroměříže) se bál o výsledek a tudíž postup. Naprosto flagrantní chyby defenzívy spolu s brankářem nebo třeba hostující posilou Plavšičem kopnutá penalta do nebes je jen krátký výčet katastrof, jež si bývalý kouč reprezentace, kterému se v novém angažmá zatím nedaří podle představ, mohl zapsat do svého poznámkového bloku.

A po zápase tak Pavel Vrba neměl problém vybranou jedenáctku zkritizovat. “Pocity mám takové, že jsme zápas zdramatizovali vlastními chybami. Jestliže vedete 2:0 a 3:1 a soupeře postavíte na nohy takovými chybami, tak samozřejmě je to potom hektické a složité. Pochopitelně euforie domácích byla mimořádná, ale my jsme si to zavinili sami. Výkony některých hráčů neodpovídají,” prohlásil v rozhovoru pro Deník Vrba.

Baník přitom, minimálně podle kvality nasazené sestavy, ve které se nacházely jak obě poslední posily tak opory typu Frydrycha a Tetoura, pohár bere vážně a chtěl by v něm uspět. Proti Kroměříži nicméně kvalitu potřebnou pro úspěch rozhodně neukázal. A Vrba tak bude mít ve dnech reprezentační přestávky řadu úkolů k řešení.