Trápící se Baník po penaltách přešel přes Kroměříž. Hradec si s chutí zastřílel, dál jdou i Bohemians a Budějovice

Od začátku sezony vyhrál Baník Ostrava v základní hrací době jen dvě utkání. I nyní v Kroměříži se trápil a do dalšího kola postoupil až po penaltách.

Pavel Vrba měl po nástupu do funkce jistě odlišné představy, než které mu nabídla krutá skutečnost. Perspektivní ligové ambice ostravského celku narazily již v samotném začátku sezony a nyní se zdá, že ani v poháru vyhlídky radostnější nebudou. Baník přijel do Kroměříže v jasné roli papírového favorita, v sedmé minutě dokonce už vedl 2:0 a po půl hodině hry 3:1. Pak ovšem jako kdyby hosté usnuli na vavřínech, Plavšič v 60. minutě neproměnil penaltu a o dvanáct minut později domácí srovnali skóre. Na řadu přišlo prodloužení. A ani v tom se Baníku zlomit soupeře z MSFL nepovedlo, takže si na rozhodnutí musel počkat až do penalt, kde jeho střelci naštěstí byli stoprocentní.

Demolice v podání Hradce

Votroci se před zápasem obávali, že si zahrají na bahnité čáslavské půdě, a tudíž se nějakého pohledného fotbalu nedočkáme. Opak byl ale pravdou.

Hradec přijel do Čáslavi a od začátku zápasu ukazoval, kdo bude určovat jeho tempo. Po úvodních pětačtyřiceti minutách odcházel východočeský celek do kabin s třígólovým náskokem, do druhé půle přišel ještě více nabitý a soupeři nasázel dalších osm branek.