Technické dovednosti, práce s míčem, rozhodování v situacích s míčem i bez něj. Kvality Sparty se musí zvednout...

Celý sparťanský tým podal špatný výkon a nepřesvědčil ani v defenzivní, ani v ofenzivní části. Toť slova hlavního trenéra Briana Priskeho po remíze v Jablonci.

Technické dovednosti, práce s míčem, rozhodování v situacích s míčem i bez něj. Kvality Sparty se musí zvednout...

"V kabině jsem hráčům řekl, jak moc jsem nespokojený. Nevím, jestli je to varování. Je to ale určitě signál, že musíme přidat v kvalitě, která nám jasně chyběla," přednesl dánský odborník, podle nějž mužstvu nepomohly ani špatná rozhodnutí na úrovni jednotlivců.

Zodpovědnost za úterní výsledek vzal ale Priske na sebe a považuje to za svoji chybu, což také v kabině sdělil týmu. "Stojím za hráči, ale zároveň si musíme všichni uvědomit, že je třeba pracovat víc," doplnil webem sparta.cz citovaný nástupce Michala Horňáka, který si z řeči těla i momentálního mentálního nastavení hráčů všiml také nedostatku odhodlání. 

Po závěrečném hvizdu byl z kotle slyšet již zlidovělý pokřik "Bojujte za Spartu". Jak se mu podobné a jistě ne až tak příjemné skandování poslouchá? "Mám naše fanoušky rád. Myslím, že jsou od začátku sezony fantastičtí, což platilo i v Jablonci. Jejich nespokojenost je oprávněná. Jejich požadavky s přihlédnutím na to, co nám dávají, jsou fér. Chci k tomu říct, že hráči bojují za Spartu a chtějí vyhrávat. Problémem byl nedostatek kvality. Ať už co se týče technických dovedností, práce s míčem nebo špatného rozhodování v situacích s míčem i bez míče. Můžeme mluvit o tom, kolik jsme soupeři věnovali standardek i v okamžicích, kdy jsme měli početní výhodu. Jednoduše se naše kvalita musí zvednout. Vůči fanouškům nemám sebemenší výtku," potvrdil šéf Daňka, Holce, Wiesnera a spol.

Co může v kontextu dalšího ligového vývoje znamenat další nečekaná ztráta? "Po šesti kolech nevíme, co to může znamenat pro celou sezonu. Abych se přiznal, příliš se nesoustředím na Slavii, ani na Plzeň. To, co nás trápí je, že jsme dvakrát přišli o body v domácím prostředí a že nyní přišla další ztráta," uzavřel své hodnocení pětačtyřicetiletý expert.

Oslabený Jablonec se Spartou na Střelnici neprohrál, Zlín přetlačil Pardubice, nová posila Dynama rozesmutnila Ďolíček