Kauza Dukla? V klubu o tom nikdo nic neví, ale mohla to být sólo akce Šrámka, říká Vízek. Z čeho má největší strach?

Krizi na hřišti už snad zažehnali, teď se ale na ně valí další strašák. A mnohem děsivější. Pokud se prokáže, že se bývalý výkonný ředitel klubu Michal Šrámek snažil ovlivnit před čtyřmi lety hned tři ligové zápasy, Dukla bude mít problém. Celkem velký problém. Co na to říká Ladislav Vízek a jak nesl tápání mužstva z Dejvic na začátku sezony? 

Kauza Dukla? V klubu o tom nikdo nic neví, ale mohla to být sólo akce Šrámka, říká Vízek. Z čeho má největší strach?

Jedna rána za druhou. Tak se dá shrnout start ročníku z pohledu druholigové pražské Dukly, která na úvod prohrála hned třikrát v řadě. Navíc ani jednou neskórovala. Což je u týmu, který si dal za cíl postup minimálně do baráže, zkrátka špatně. Vzpruha ale přišla v neděli, kdy na hřišti slávistického béčka zvítězila 3:1.

„Kdybychom znovu prohráli, bylo by to naše poslední zvonění. To už by pak bylo hrozně těžké. Naštěstí jsme to ale zvládli. Dali jsme tři góly, takže z nejhoršího jsme snad venku. Pevně doufám, že už bude mnohem lépe,“ podotkl pro eFotbal Vízek, jenž se na víkendový zápas byl osobně podívat.

Co viděl, ho celkem potěšilo. Ale… „Máme skvělého trenéra Petra Radu, mančaft je však hodně mladý a nevyzrálý. Ti kluci se sice hodně snaží, nejsem si však jistý, že mají na to vykopat první ligu. Co jsem slyšel, hodně jim ublížilo první kolo s Líšní. Dostali gól v samém závěrů a psychicky pak byli hodně dole,“ poznamenal slavný internacionál s tím, že i sám Rada si úvod své mise představoval samozřejmě jinak.

„Byl z toho hodně smutný. Před víkendem mi říkal, že když prohrají i v neděli, tak snad půjde za panem Pauknerem, ať radši zkusí někoho jiného. Já ale myslím, že by ho majitel ve funkci podržel. On dobře ví, že v Petrovi chyba není. Tréninky má dobré, kabina je v pořádku. Jen tomu zkrátka chybí větší kvalita. Tak to bohužel je. Já ale věřím, že se mančaft zvedne a na ten špatný start se brzy zapomene,“ podotkl bývalý střelec.

Jenže je možné, že mezitím přijde zásah shůry. Dukla totiž čelí podezření, že se prostřednictvím svého bývalého funkcionáře Michala Šrámka pokusila na podzim roku 2018 ovlivnit tři ligová utkání. Pokud se to prokáže, hrozí slavnému klubu kromě pokuty také odečet bodů.

„Pana Šrámka vůbec neznám, nikdy jsme se spolu nebavili. Navíc na Dukle už delší čas nepracuje. Ale mluvil jsem s Bízou (bývalým šéfem Günterem Bittengelem) a ten mě ujistil, že o ničem neví. Pauknerové už vůbec ne. Samozřejmě jim naprosto věřím. I tak ale říkám, že stát se to mohlo. Že to klidně mohla být nějaká Šrámkova sólo akce. Ostatně víme, že v českém fotbale bylo takových případů už moc,“ podotkl Vízek.

Ten se bojí především toho, aby případný flastr od FAČR nebyl po pro majitele klubu Petra Pauknera tou poslední kapkou, po které by se rozhodl věhlasný klub opustit. „Toho se tu bojíme úplně všichni. A bojíme se strašně. Odečet bodů by zamával celým klubem, pak by byla odepsaná další sezona. Místo postupu bychom honili spíš to, abychom druhou ligu udrželi. A takový scénář si tu nikdo nepřeje,“ uzavřel olympijský vítěz.

Údajný pokus o ovlivnění tří prvoligových zápasů? Předseda představenstva Dukly hovoří i o žalobě...