Fanoušci Zbrojovky zkušeného Faltu příjemně překvapili. Proč je pro něj lepší do Brna dojíždět?

Jednou z nových tváří Zbrojovky je křídelník Šimon Falta, jenž si udělal jméno v Sigmě, nicméně následně v Plzni ani v Baníku až tak nepřesvědčil.

Fanoušci Zbrojovky zkušeného Faltu příjemně překvapili. Proč je pro něj lepší do Brna dojíždět?

Jak je spokojen se vstupem nováčka do soutěže? "Jednoznačně panuje spokojenost, ale musíme to dál v každém utkání potvrzovat. Něco se nám povedlo, ale pořád je to jenom pár kol. Když budeme hrát naplno, udržíme lidi na tribuně a oni nám to vrátí," přednesl na stránkách fczbrno.cz devětadvacetiletý záložník.

Jak se mu zamlouvají fanoušci Zbrojovky? "Přiznám se, že jsem moc nevěděl, do čeho jdu, protože před rokem byla Zbrojovka ve druhé lize a předchozí sezóna byla s ohledem na koronavirová opatření specifická. Ale první zápas byl úžasný, došlo přes 8 tisíc lidí a všichni fandili od začátku do konce. I když jsme bohužel nedokázali vyhrát, tak byli na konci rádi. A Olomouc, o tom se ani nemusíme bavit, skvělá atmosféra, velký počet fanoušků a navíc výhra, která tomu dodala lesk. Musím říct, že jsem byl příjemně překvapený," přiznal na klubových stránkách svěřenec kouče Richarda Dostálka.

Do Brna ovšem dojíždí z Olomouce, kde žije s celou rodinou. "Je to tak lepší, i s ohledem na to, že u Olomouce máme postavený domek, mám tam zázemí. A ta cesta není nějak hrozná, navíc nás jezdí víc, takže se poskládáme. Nemusel jsem tím pádem řešit bydlení a měl jsem o starost méně," doplnil na fczbrno.cz hráč sedm duelů neporaženého mužstva, jemuž se odložil víkendový střet v plzeňské Doosan aréně.

Proč odložili duel Plzeň-Brno, když šlo posunout výkop? Postup mistra do LM koeficient nezlepší, spíš naopak

Zdroj: fczbrno.cz