Rezerva Sparty si body dělila s Vyškovem, Karviná i v početní nevýhodě udržela neporazitelnost

Páteční program nabídl hned trojlístek utkání FNL. V jednom z nich se představila i Karviná, která v uplynulé sezóně sestoupila z FORTUNA:LIGY. Na své půdě přivítala Vlašim a diváci byly svědky zajímavého boje o zisk tří bodů. Z toho se radovali nakonec domácí, přestože od 32. minuty hráli v početní nevýhodě. Branky Nešického, Boháče a Durosinmiho nakonec rozhodli o výhře.

Na Vysočinu zavítala rezerva Olomouce a poměření sil s tamní Jihlavou nakonec skončilo smírně 1:1. Obě branky padly během první půle a na svědomí je měli Zoubele a Uriča. Opava si snadno poradila s Duklou, když po trefách Kopečného, Pikuly a Rataje ve slezském prostředí uspěla 3:0.

Stejným výsledkem se mohla pochlubit také Chrudim, kterou do vedení poslal již ve druhé minutě Průcha. Střelecky se blýskli v první půli také Záviška s Jedličkou, což nakonec rozhodlo o výhře s Příbramí. Podobně na tom byla také Lišeň, kde úřadoval Vandas. Tomu stačilo dokonce na vstřelení hattricku proti Varnsdorfu pouhých sedm minut.

Prostějov dostal proti Třinci do vedení Bialek, ale po změně stran se dostali ke slovu také hosté po trefě Foltyna. Remízy vykázaly také rezervy pražských „S“. Slavia dokázala na půdě Táborska reagovat na branku Babacara skrze kopačky Kopáčka, ale další trefu již nepřidala. Sparta se dostala proti Vyškovu do vedení v závěru první půle díky Schánělcovi, ale po změně stran o remíze 1:1 rozhodl Vintr.