Velkým povzbuzením je Kadlec, i on by prý mohl být svým přístupem a kvalitou velkou posilou Jablonce...

David Horejš už na jablonecké Střelnici operuje nějakou dobu a kromě něj přišlo na sever Čech i několik dalších nováčků. Jak je doposud spokojen s posílením mužstva, které bude mít v příštím soutěžním ročníku co napravovat?

Velkým povzbuzením je Kadlec, i on by prý mohl být svým přístupem a kvalitou velkou posilou Jablonce...

"Jsme spokojeni moc. Tyhle hráče jsme řešili už před sezonou, věděli jsme, že bychom je do týmu chtěli a že by mohli mužstvo okysličit. Chtěli jsme hladové mladé kluky a to se myslím povedlo. Sejk, Polidar, Šulc, ale všichni co přišli, zapadli velice dobře. Teď se k nám připojuje Vlado Jovović, který to tu zná, kvalitu má a do způsobu naší hry se nám moc hodí. Jsem rád, že přišel. Věřím, že i on naváže na své působení, které tu měl v minulosti. Také tu máme Adama Rittera, je to mladý kluk s perspektivou, levák, do budoucna může mít v Jablonci velké uplatnění. Pevně věříme, že všichni noví hráči budou posilami. Z hostování se nám dále vrátil Honza Chramosta, to je typ útočníka, který je schopný dávat góly. Velkým povzbuzením je zase Venca Kadlec, i on by mohl být svým přístupem a kvalitou velkou posilou. Stále však řešíme doplnění stoperů, ten post ještě potřebujeme doplnit," objasnil na fkjablonec.cz někdejší dlouholetý šéf Dynama České Budějovice.

Jak velkou váhu dává výsledkům v přípravě? Jsou nějak důležité, nebo ho bude během léta zajímat zejména herní projev? "Ono je to spojité. Když tam bude ta cesta a ty věci, které děláme, tak potom přijdou i výsledky. I výsledky v přípravě jsou důležité, těžko budete mít v šesti přípravných zápasech šest porážek a pak se to najednou změní. Důležitá je samotná hra, hráči i my musíme cítit, že je na čem stavět. V těchto fázích tam výsledek být nemusí, může tam být únava. Ale my chceme jít do každého zápasu s cílem vyhrát a uspět. Hráčům vždy kladu na srdce, že nehrajeme přátelské zápasy, ale přípravné zápasy! I v přípravě vás dobrý výsledek povzbudí a sebevědomí týmu jde rázem nahoru," přidal na fkjablonec.cz pětačtyřicetiletý odborník.

První duel léta čeká jabloneckou družinu v sobotu proti třetiligové Viktorii Žižkov. Co vše si od střetu slibuje? "Někteří hráči ten zápas hrát ještě nebudou a budou mít individuální program. Budeme chtít vidět určité hráče. Zátěž hodláme rozdělit tak, aby většina hráčů hrála pětačtyřicet minut. Někteří samozřejmě budou muset zvládnout zápas celý, třeba právě na stoperských pozicích. Ale jinak to zkusíme protočit. Budeme chtít, aby se na hřišti už objevovaly věci, které jsme v týdnu trénovali. Samozřejmě to bude první zápas po nějaké zátěži, ale jsem přesvědčený o tom, že přístup a vše okolo tam bude. Přípravných zápasů máme v plánu dost, tak aby nás kvalitně připravili na novou sezonu," zakončil na fkjablonec.cz trenér, jehož si v Jablonci po Petru Radovi vysnil Miroslav Pelta.

Snad už i Čvančara pochopil, o čem to ve Spartě je, říká Siegl. Jak vidí Sadílka s Kuchtou a jaký názor má na Priskeho?

Zdroj: fkjablonec.cz