Kováčovo Táborsko se proti Bohemians drželo velmi dlouho. Přestřelku v Uhříněvsi rozhodli Kovařík s Vránou

Tým Bohemians Praha 1905 si na úvod letní přípravy pozval do Uhříněvsi FC MAS Táborsko, které už sice nemělo k dispozici Romana Holiše, ale mohlo počítat s Michalem Bezpalcem, jenž se vrátil do českého prostředí z polské Termalicy.

Klokani z Vršovic byli favoritem, ale ještě pár minut před koncem byl stav 3:3 a zavánělo to remízovým výsledkem. Na divoké "hokejové skóre" pak ale vše upravili Jan Kovařík, který skóroval z penalty a mladý forvard Michal Vrána, jenž rozvlnil síť protivníka hned minutu po něm.

Kouč poraženého mužstva Radoslav Kováč postavil i nějaké hráče, které jsou na jihu Čech jen na zkoušce.

"Takové zápasy nám ukážou, kdo na to má, získáme potřebné informace. Času moc není. Po Bohemce se v pátek střetneme s Viktorií Plzeň. Na zápasy se těšíme, pro naše hráče to bude náročná konfrontace," zakončil bývalý hlavní kouč Opavy, který tým musí vyladit na první mistrovské utkání na konci července v Příbrami.

Příprava v Uhříněvsi:

Bohemians Praha 1905 - FC MAS Táborsko 5:3 (2:1)
7. Novák, 44. Vala (Hůlka), 79. Bartek, 85. Kovařík z penalty, 86. Vrána - 39. Tolno z penalty, 71. Mach, 83. Varačka.

Bohemians Praha 1905: Bačkovský - Hůlka, Krch, Vala - Lehovec, Jindřišek, Nový, Hála - Novák - Koubek, Mužík. 2. poločas: Soukup - Köstl, Křapka, Vilotić - Dostál, Jánoš, Mareček, Kovařík - Beran - Bartek, Vrána.

FC MAS Táborsko: Zadražil - Bezpalec, Navrátil, Alexandr - Šplíchal, Jansa, Kopřiva, Tusjak - Provazník, Mach, Tolno. 2. poločas. Zadražil - Plachý, Alexandr, Mezera, Kosek - Liepa, Javorek, Varačka - Šplíchal, Mach, Babacar.

Mohl bych se zbavit břemene, ale pro Bohemku by to znamenalo do roka konec, tvrdí její šéf Jakubowicz

Zdroj: bohemians.cz