Rabušic: Nejde hrát jen s mladými. Je třeba je srovnat a něco jim ukázat, v tom jsme s Gebre Selassiem na jedné vlně

Podještědský Slovan si před pár dny pojistil jak Thea Gebre Selassieho, tak Michaela Rabušice, pro nějž bylo setrvání v libereckých strukturách prioritou. O jeho pokračování na stadionu U Nisy stál i hlavní kouč Luboš Kozel, což pro něj bylo směrodatné.

Rabušic: Nejde hrát jen s mladými. Je třeba je srovnat a něco jim ukázat, v tom jsme s Gebre Selassiem na jedné vlně

Byť rodák z Třebíče v minulosti prošel i Jihlavou, Brnem, Haladásem, Hellasem Verona, Perugií i Crotone, zdaleka nejvíc toho odehrál právě za Slovan a před deseti lety s ním slavil i jeho třetí mistrovský primát...

"Samozřejmě se mi to při desátém výročí zase všechno promítlo v hlavě, ale bohužel už je to trošku pravěk. Vzpomínky jsou, ale musíme koukat před sebe. Máme teď jiné úkoly, na které se musíme zaměřit. Posouvat dál mladé kluky, to je pro Slovan nejlepší. Ale musí tomu samozřejmě odpovídat i výkony na hřišti, aby sem lidi rádi chodili a bavili se," informoval na portálu idnes.cz velezkušený forvard, který v uplynulém ročníku Fortuna:ligy skóroval šestkrát.

Co očekává od nadcházející sezony 2022/2023? "Já už se dívám hlavně na týmové hledisko. Důležité je chytit začátek ligy, abychom to zase nehonili jako loni. Jsme ve Slovanu, takže úplně nepočítám, že budeme hrát o titul, ale je tu hodně mladých kluků, kteří by letos mohli udělat velký progres," předpověděl na idnes.cz ofenzivní fotbalista se zkušenostmi z italského i maďarského prostředí.

To, že po jeho boku pokračuje i někdejší dlouholetá opora Werderu Brémy, jednoznačně kvituje. "Aspoň mám nějakého důchodce vedle sebe, jinak by to s tou naší libereckou školkou bylo horší. Ale vážně, do kabiny zkušené hráče potřebujete, nejde hrát jen s mladými. Je potřeba je srovnat a něco jim ukázat, a v tom jsme s Theem na jedné vlně," uzavřel na idnes.cz dvaatřicetiletý exreprezentant s přezdívkou "Rambo".

Máme velkou motivaci dostat se zpět do ligy, hlásí trenér Dukly Rada. Co řekl o Pauknerovi, posilách či vtipném videu?

Zdroj: idnes.cz