Gibraltar, nebo Severní Irsko? Trpišovský vyjmenoval důvody, proč bude fandit ostrovnímu zástupci...

Vicemistři Fortuna:ligy z Vršovic již ví, že ve druhém předkole Evropské konferenční ligy narazí na lepšího z dvojice Larne - St. Joseph's. Jak nyonský pohárový los uspokojil jejich šéfa Jindřicha Trpišovského?

Gibraltar, nebo Severní Irsko? Trpišovský vyjmenoval důvody, proč bude fandit ostrovnímu zástupci...

"Los jsme sledovali, možnosti byly různorodé. V možných dvojicích nebyl zas až takový rozdíl, jsme spokojení. Osobně jsem si přál irského nebo severoirského soupeře. Mám Ostrovy rád, v Anglii už jsme hráli hodněkrát, v Irsku zatím ne. Uvidíme, kdo postoupí, favorizujeme spíše Larne," uvedl v rámci ohlasů bývalý šéf Liberce či Žižkova.

Možné protivníky už trenérský štáb studoval a pokud by si mohl vybrat, raději by soupeře ze Severního Irska. "Koukali jsme se zatím na soupisky, víme, že v Irsku by nás čekal klasický ostrovní fotbal. Hodně důrazný, agresivní, se spoustou soubojů. Naopak kdyby to byl Gibraltar, tak tamní týmy jsou složené ze starších španělských hráčů, navíc by se zřejmě hrálo na umělé trávě. I z toho důvodu budeme fandit severoirskému týmu," přidal na slavia.cz šestačtyřicetiletý expert.

A co právě probíhající příprava v rakouském Aigenu? "Oproti předchozím letům je atypická, hráči, kteří nereprezentovali, měli dlouhé volno. Máme takový pozvolnější rozjezd, záběhové tréninky. Máme tady polovinu hráčů klasického kádru, jsme doplnění mladými kluky a hráči, co se vrátili z hostování. Středa byla první náročnější den, jsme tady do neděle, budeme naše nároky stupňovat," avizoval na webu slavia.cz Trpišovský.

Do pohárů vstoupí jeho Slavia 21. července na půdě soupeře a domácí odveta v Edenu je na programu 28. den stejného měsíce.

Spartu čeká cesta do Norska a Plzeň zamíří buď finským, nebo lotyšským směrem. Kam zavanou poháry Slavii?

Zdroj: slavia.cz