Hlavní tváře slávistického béčka, které pod koučem Jarolímem čeká baráž o postup do druhé ligy

Protože v posledním kole ČFL skupiny A Slavia B na Xaverově přetlačila rezervu Plzně poměrem 3:1, účast v baráži o celkového vítěze třetí ligy si vysloužila ona. Sešívaní tak dostanou příležitost zaklepat na druholigové dveře, s tím, že jejich soupeřem budou Zápy, kterým se podařilo ovládnout skupinu B. Baráž o FNL se bude hrát ve středu 15. a v sobotu 18. června a my se právě teď podíváme na hlavní tváře slávistického béčka, které se o dotyčný úspěch zasloužily...

Hlavní tváře slávistického béčka, které pod koučem Jarolímem čeká baráž o postup do druhé ligy

Jan Sirotník (brankář)

190 centimetrů vysoký strážce svatyně zamířil do slávistických struktur již v sedmi letech a sešívaný trikot už tak navléká třináctým rokem. Čtyřnásobný mládežnický reprezentant Česka pravidelně figuruje na b-listu áčka pro evropské poháry.

Michal Švec (obránce)

Již pětatřicetiletý zadák by mohl vyučovat z ostřílenosti a to i mezinárodních, o čemž svědčí i dvě vystoupení za českou reprezentaci. V minulosti prošel také Heerenveenem či Gÿori a do Slavie se vrátil v roce 2019 přes zastávku u sousedů v Bohemians Praha 1905. Jeho úloha v béčku je jasná - předávání bohatých zkušeností mladším jedincům.

Michal Šmíd (obránce)

Druhý pětatřicátník v mladém kádru je taktéž odchovancem, většinu kariéru však strávil na jiné adrese a například do Českých Budějovic přestoupil z Edenu již v roce 2007. Od té doby si zahrál i za Duklu nebo Bohemians 1905 a jeho celkové konto zdobí 175 prvoligových utkání. Za sešívané béčko nastupuje od startu ročníku 20202/2021.