Ambice máme my, hráči, i celý klub. Budeme je chtít naplňovat, tvrdí Suchý, jehož česká liga příjemně překvapila

Stoper Marek Suchý (34) bude i v příštím soutěžním ročníku 2022/2023 součástí boleslavského dění, s nímž před pár dny finišoval na konečné sedmé pozici.

Ambice máme my, hráči, i celý klub. Budeme je chtít naplňovat, tvrdí Suchý, jehož česká liga příjemně překvapila

"Když jsem přicházel, podepsal jsem smlouvu na dva roky. V Boleslavi chci určitě být a příští sezonu to tak bude. Líbí se mně, že se snažíme hrát pěkný a koukatelný fotbal. Stejně tak mě baví tréninky. Jsem spokojený s tím, jak to funguje v Boleslavi," informoval na stránkách gol.cz někdejší střední obránce Spartaku Moskva, Basileje i Augsburgu, ve kterém však příliš neprorazil.

Jak se mu vůbec po jedenácti a půl letech vracelo do české ligy? "Byl jsem příjemně překvapený. Byl jsem pryč skoro dvanáct sezon, což je dlouhá doba. Liga se změnila podle mě jednoznačně k lepšímu. Více týmů se snaží hrát kombinační fotbal. Není to jen nakopávání. Samozřejmě hra je rychlejší, progresivnější, to je jasné. Ale liga má skvělou úroveň a třeba naše zápasy byly, myslím si, otevřené. Máme mužstvo složené tak, že se snažíme kombinovat a hrát pohledný fotbal. Myslím, že pro diváka bylo zajímavé sledovat naše utkání," přidal na portálu gol.cz svěřenec Pavla Hoftycha.

Na nic speciálního si zvykat nemusel, jisté výhrady ovšem měl k vyzrálosti mužstva. "Vidím, že máme určitě prostor se zlepšovat. Z pozice stopera pozoruji, že ve spoustě situací jdeme dopředu v hodně lidech, i když vedeme. Mohli bychom v takových chvílích víc držet balon. Každopádně jsem si musel zvykat na spoluhráče a nový klub, to nějaký čas zabere. V průběhu roku jsem se s tím já i tým popasovali. Konec ligy byl pak příjemný, ale kalí nám to fakt, že jsme se nedostali do první šestky a nemohli hrát top zápasy," mrzelo bývalého reprezentanta Česka, jehož vyjádření nabídl magazín Gôl.

Bude chtít Boleslav vrátit do města evropské poháry? "O tom jsme se nebavili. Ale určitě i v téhle sezoně jsme měli vyšší cíle. Můj názor je takový, že se tvořil nový tým. I pro mě to bylo nové. Tak rychle to nešlo. Měli jsme výkyvy, nedokázali jsme najít stabilitu ve výkonech a ve výsledcích. To nás stálo postavení v elitní šestce. Musíme věřit, že příští sezona bude lepší a že na poslední období budeme moct navázat. Uvidíme, co se stane a jaké budou změny v týmu. A asi nějaké budou. Ale věřím, že i kdyby měly nastat na nějakých důležitých postech, nebude jich tolik jako minulé léto. Věřím, že když už máme za sebou spolu jednu sezonu, posuneme se. Ve fotbale to tak bývá, že když je tým delší dobu spolu, má na co navazovat. Lépe se navzájem znáte. Věřím, že na podzim nám vše půjde lépe a budeme se držet co nejvýš. Ambice máme my, hráči, i celý klub. Budeme je chtít naplňovat," ubezpečil fanoušky na stránkách gol.cz Suchý, jenž v uplynulé sezoně naskočil do třiatřiceti duelů bez gólového zápisu.

Nebojte se, bude líp! Rosický už ponese odpovědnost, za neúspěch ale můžete i vy, vzkázal Křetínský fandům. To jako vážně?!

Zdroj: gol.cz