Svět fotbalu pláče. Zemřel nejznámější fotbalový agent světa Mino Raiola

Mohl jsi ho milovat nebo nenávidět, ale jeho odkaz je zkrátka nesmazatelný. Fotbalový agent Mino Raiola dnes odpoledne zemřel. Jeho obrovské transfery se stanou legendami.

Svět fotbalu pláče. Zemřel nejznámější fotbalový agent světa Mino Raiola

Mino Raiola nebyl jen tak ledajaký fotbalový agent. Čtyřiapadesátiletý Ital, který měl ve své stáji klienty jako Paul Pogba, Erling Haaland či Zlatan Ibrahimovic nebo dokonce Pavel Nedvěd a Zdeněk Grygera. To je jen špička ledovce hráčů, které měl pod svými křídly tento ostřílený mazák. 

O Raiolově úmrtí dnes informovala rodina na jeho ověřeném účtu na twitteru. Zpráva o jeho smrti se objevila už ve čtvrtek, ale jak doktor, tak Raiolova agentura tuto skutečnost vyvrátili. Dnes je to však pravda a celý fotbalový svět truchlí.

Raiolovým prvním transferem v pozici samostatného agenta byl přestup Pavla Nedvěda ze Sparty do Lazia Řím po mistrovství Evropy 1996. Později se postaral i o jeho další přestup do Juventusu, kde se setkal s dalším českým klientem - Zdeňkem Grygerou.

Z Paula Pogby udělal v roce 2016 nejdražšího hráče světa, kdy zrealizoval jeho přestup z Juventusu do Manchesteru United za tehdy rekordních 105 milionů eur. Velké pozdvižení vyvolala jeho provize z této částky, která činila 25 milionů eur.

Mino Raiola byl nepochybně jedním z nejznámějších fotbalových agentů vůbec a pod sebou měl jména jako Haaland, Ibrahimovič, Balotelli, Donnarumma, de Ligt, Lukaku nebo Verrati. Fotbalový svět opustila hvězda, kterou nebude vůbec lehké nahradit. 

zdroj: Sport.cz