Šilhavý si údajně plácl s Fouskem a u reprezentace zůstane

Jednání mezi předsedou Fotbalové asociace České republiky Petrem Fouskem a dosavadním trenérem české reprezentace Jaroslavem Šilhavým vedou údajně k dohodě. Podle zákulisních zdrojů serveru Seznamzprávy.cz se už oba pánové totiž domluvili na podmínkách spolupráce v dalším kvalifikačním cyklu.

Šilhavý si údajně plácl s Fouskem a u reprezentace zůstane

Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR v týdnu pověřil předsedu Petra Fouska, aby kouče Šilhavého oslovil a projednal s ním podmínky případného prodloužení kontraktu u české fotbalové reprezentace. Tím se tak ukončilo měsíc dlouhé čekání, kdy nebylo jasné, zda bude o Šilhavého služby u českého národního týmu nadále zájem.

A jak se zdá, Šilhavý u hlavního mužstva opravdu zůstane. A to i přesto, že se pod jeho vedením česká reprezentace opět neprobojovala na fotbalové mistrovství světa poté, co v březnovém barážovém utkání podlehla Švédsku 1:0.

Šilhavý a celý jeho realizační tým od té doby zůstával v nejistotě. Spekulovalo se například o tom, že předseda Petr Fousek by dal přednost příchodu nového trenéra, zejména Ivana Haška. A padlo například i jméno Vítězslava Lavičky. Podle serveru Seznam Zprávy ale nakonec u reprezentace přeci jen zůstane Šilhavý.

Potvrzeno má být už v pondělí

„Chceme, aby zůstal Šilhavý,“ vyjádřil se ovšem tento týden v úterý výkonný výbor FAČR. A předseda Fousek následně absolvoval s koučem a jeho asistentem Jiřím Chytrým několikahodinová jednání, jak ve čtvrtek, tak i v pátek.

„Dohodli se, trenér Šilhavý bude pokračovat i v příštím kvalifikačním cyklu, ve kterém se bude bojovat o Euro 2024,“ cituje Seznam Zprávy dva dobře informované a utajované zákulisní zdroje blízké jednáním.

Šilhavý by tak měl s FAČRem uzavřít smlouvu do konce kvalifikačních bojů s automatickým prodloužením pro závěrečný turnaj Euro 2024 v případě, že by se na něj český celek probojoval. Kvalifikace ve skupinách je na programu od března do listopadu 2023, barážové duely potom v březnu 2024. „Nezlobte se, ale slíbil jsem, že se k jednáním, která teď vedeme, zatím nijak vyjadřovat nebudu. Až přijde ten správný čas, všechno se dozvíte,“ zachoval mlčenlivost o výsledcích schůzek Šilhavý. A stejně nekonkrétní byli i pracovníci mediálního oddělení FAČR. Dle informací Seznam Zprávy ale už k dohodě došlo a vše bude zveřejněno na pondělní tiskové konferenci.

V červnu reprezentaci čeká Španělsko a Portugalsko

V realizačním týmu by pak mělo dojít jen k minimálním změnám. Šilhavý by podle Seznam Zpráv rád dosadil na místo manažera týmu dosavadního vedoucího týmu Tomáše Pešíra. FAČR by si ale údajně přál, aby Pešír u reprezentace vůbec nepokračoval.

Českou reprezentaci čeká v červnu čtrnáctidenní blok, ve kterém odehraje čtyři duely v rámci  Ligy národů. V Praze se bude hrát se Švýcarskem a Španělskem, poté reprezentace odehraje těžké venkovní duely s Portugalskem a Španělskem.

Zdroj: Seznamzpravy.cz

Rangnick bude kromě konzultanta na Old Trafford také koučem Rakouska