Tlačil jsem míč do brány očima, hlásil po dalším střeleckém trápení Klokanů Valeš

S vlastním výkonem mohl být spokojený, Liberec gól nedal, Roman Valeš si tak v sobotu připsal čisté konto. Bohužel pro Klokany, totéž platilo i pro brankáře Liberce. A Bohemians tak na tříbodový zisk budou čekat déle jak dva měsíce. Naposledy za tři body přetlačili na začátku února Zlín. 

Tlačil jsem míč do brány očima, hlásil po dalším střeleckém trápení Klokanů Valeš

Na druhou stranu jednobodový zisk, již čtvrtý v řadě, nicméně gólman domácích Roman Valeš odmítl brát jako ztrátu. “Na bodový zisk se koukáme ze dvou pohledů. Dostali jsme se v tabulce do nějaké situace, v níž jsme rádi opravdu za každý přírůstek na naše konto. Z té druhé strany jsme ale před brankou Liberce měli relativně dost závarů, takže jsme body ztratili. Navíc šlo o další domácí zápas. Musíme ovšem brát každý bod a uvidíme, jak moc bude tenhle důležitý,” hlásil po zápase dvaatřicetiletý gólman.

Který víc, než nebezpečí před vlastní bránou, řešil pomoc spoluhráčům na druhé straně. “Abych řekl pravdu, tak tuto šanci si teď bezprostředně po zápase zpětně detailně neuvědomuji. Nějaké střely Liberec měl, ale nebyly výrazně nebezpečné a celkově do defenzivy jsme zápas zvládli. Největší šance hostů přišla asi až v samém závěru utkání, kdy Rabušic hlavičkoval v šestnáctce. Naštěstí jsme s ním ale byli v souboji, tudíž jeho zakončení nemělo velkou razanci,” popisoval zápas z vlastní perspektivy na webu Bohemians Valeš. S tím, že ofenzivě svého týmu pomáhal takříkajíc mentálně. “Tlačil jsem míč do branky očima. Těch skrumáží v pokutovém území Liberce bylo opravdu hodně. Je velká škoda, že se nám nepodařilo skórovat a dotlačit míč do sítě. Zejména v prvním poločase, kdy nám scházelo opravdu málo,” zkonstatovala jednička, na kterou vsadil nový kouč Jaroslav Veselý.

A nyní se soustředí především na to, aby Bohemians vylepšíli svou pozici pro boj o záchranu. “ Z té poslední skupiny už se bohužel dostat nedokážeme. Máme před sebou poslední dva zápasy základní části, v nichž si potřebujeme uhrát nějaký náskok od těch barážových pozic. Čím více bodů uhrajeme v Českých Budějovicích a s Hradcem, o to více se vylepší naše výchozí pozice pro nadstavbu,” uzavírá Valeš.

zdroj: bohemians.cz