Na Součkův gól Wales bleskově odpověděl, v Cardiffu Češi remizovali

Po neúspěšné baráži o mistrovství světa si Češi spravili chuť jen částečně. Proti Walesu nastoupilo řada členů širšího kádru reprezentace, zápas skončil remízou s jedním vstřeleným gólem na obou stranách.

Do dvou minut se vlezly jediné góly přátelského utkání mezi Českem a Walesem. Do zápasu šli oba týmy v rozlišném rozpoložení, protože zatímco domácí mají po výhře nad Rakouskem stále naději na postup do Kataru (jejich větev baráže se dohraje v červnu a Wales se utká s vítězem zápasu mezi Skotskem a Ukrajinou), Češi svou šanci po prohře v minulém týdnu ve Švédsku ztratili. Do utkání oba trenéři postavili velmi improvizované sestavy a na hře to bylo patrné. V první půlhodině se dvakrát v solidní pozici objevil Kuchta, ale gól vstřelil až Souček. Hned záhy nicméně srovnal Colwill a do poločasu ještě měli Velšané šanci zápas otočit, když Vaulks trefil tyč. Druhou půli pak již rozbíjely častá střídání, kdy šance rozhodnout měli oba týmy, asi v největších příležitostech se objevili v závěrečné desetiminutovce Bale a Hložek, ale skóre se nakonec neměnilo.

Wales - Česko 1:1 (1:1)
Branky: 34. Colwill – 32. T. Souček
Držení míče: 48 % : 52 %. Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 5:4. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 9:15.
Wales: Hennessey (60. A. Davies) – Gunter (60. Rodon), Mepham, Cabango, Thomas – Vaulks (60. Ampadu), Colwill (81. Bale), Morrell, Norrington-Davies – Matondo (71. Jonathan Williams), Johnson (81. Harris)
Česko: Staněk (46. Vaclík) – Zima, Petrášek, Brabec – Masopust (63. Jankto), Lingr (81. Hložek), T. Souček (C), M. Sadílek (63. Barák), Zelený – Pešek (46. J. Sýkora) – Kuchta (46. Jurečka).