Dokud budeme mít dostatek dresů a autobus, zůstaneme tady a budeme tvrdě bojovat, hlásí kouč Chelsea

Chelsea se dostala vlivem sankcí od britské vlády na vlastníka Romana Abramoviče do nemalých problémů, což hlavní kouč Thomas Tuchel nečekal. Se vzniklou situací ale bude bojovat a rozdělanou práci na Stamford Bridge hodlá dokončit, i kdyby na chleba nebylo...

Dokud budeme mít dostatek dresů a autobus, zůstaneme tady a budeme tvrdě bojovat, hlásí kouč Chelsea

Více o sankcích je zde.

"Dokud budeme mít dostatek dresů a autobus, který nás bude vozit na zápasy, zůstaneme tady a budeme tvrdě bojovat. Půjdeme den za dnem. Nečekal jsem, že se stane to, co se stalo, a nevím, co přinese zítřek," přiznal na webu ceskatelevize.cz Thomas Tuchel.

Ten nepřiznal znepokojenost, ale všeho si je dobře vědom. "Každý den se situace mění. Stále mám radost z toho, že jsem tady a těší mě vést tak silný tým. Uvědomuju si, že teď kolem klubu panuje velký humbuk. Ze dne na den nastala velká změna, ale nic s tím neuděláme, nezavinili jsme to. V tuto chvíli se zdá, že fotbalový byznys je víceméně chráněný, ale uvidíme," přidal osmačtyřicetiletý německý stratég s minulostí v Paříži, Dortmundu i Mainzu.

Všem podle jeho vyjádření pomáhá předzapásová rutina a rychlý sled zápasů, které úřadující vítěz Ligy mistrů a šestinásobný mistr Anglie absolvuje.

"Všichni jsme na ni zvyklí a dodá vám pocit bezpečí. Kvůli sankcím se teď odvádí pozornost jinam. Pocítili jsme to, bavili jsme se o tom, jsme si toho vědomi a přijímáme to. Pomáhá nám i nadšení a láska pro fotbal. Vyžadovali jsme od sebe tvrdou práci, abychom to všechno vypotili a táhli za jeden provaz. Je to ta nejlepší věc, jak se opět soustředit a užít si, co společně děláme," doplnil na webu ČT Sport uznávaný odborník, jehož celek ve čtvrtek vyloupil půdu Norwiche, čímž potvrdil třetí místo v tabulce.

V neděl má do Londýna přijet Newcastle United, takže autobus nebude v nejbližších dnech ani potřeba.

V jakém žebříčku jsou Teplice před Slavií, Spartou, Plzní a dokonce i před Interem, AS Řím či Lyonem?

Zdroj: ceskatelevize.cz