Chelsea nalezla zastání u Guardioly. Slavný kouč se vyslovil, že soucítí s Tuchelem a jeho družinou

Aktuálního vítěze Ligy mistrů stíhá jedna pohroma za druhou. Na vině je ruský vlastník, jemuž britská vláda zmrazila majetek. Chelsea má pozastavený prodej vstupenek, odchází od něj sponzoři, hráči a zaměstnanci se nemusí dočkat svých mezd. Abramovičovi není v tuto chvíli umožněno svůj klub prodat, ačkoliv se to zdálo jako ideální varianta, aby Blues nepadli tíhou sankcí.

Chelsea nalezla zastání u Guardioly. Slavný kouč se vyslovil, že soucítí s Tuchelem a jeho družinou

Válečný konflikt na Ukrajině zvednul vlnu solidarity západu vůči zemi, která čelí okupaci ruských vojsk. Vlna sankcí ale zasáhla i věhlasný londýnský klub, což se může odrazit i na jeho sportovních výsledcích. Z tohoto ohledu se trenér Manchesteru City Pep Guardiola vyslovil, že soucítí s týmem ze Stamford Bridge.

„Neumím si na to celé ještě vytvořit názor. Viděl jsem titulky, ale nevím přesně, co se stalo. Dejte mi pár dní, abych přesně pochopil, co se stalo,“ nechal se slyšet kouč Citizens jen pár hodin po oznámení vlády.

„Rozhodně to není pro nikoho příjemné. Je to nemilá chvíle pro hráče i pro Thomase Tuchela. Je mi jich líto, proto tam jsou, aby dělali svou práci. Jsme tvářemi svých kubů, jsme tu každou chvíli před novináři a obhajujeme své kroky a sportovní výsledky. Existují však momenty, které vybočují i z našeho standardu a my na ně neumíme nalézt rychlou odpověď,“ dodal vzápětí, aby si nechal zadní vrátka před veřejností.

Zdroj: tribalfootball.com