Potíže Manchesteru United na hrotu útoku by mohl pořešit neapolský Osimhen, 100 milionů liber ale platit nehodlají

Jedním z hlavních problémů Rudých ďáblů je podle analýzy Ralfa Ragnicka absence spolehlivého hrotového střelce. United tak jsou spojování s Harrym Kanem, Patrikem Schickem a nejnověji si s Victorem Osimhenem.  

Potíže Manchesteru United na hrotu útoku by mohl pořešit neapolský Osimhen, 100 milionů liber ale platit nehodlají

Plán na léto je jasný. Přivést Osimhena. Ale ne za každou cenu. Taková je podle deníku Daily Star strategie Manchesteru United ohledně zaplnění místa středního útočníka. Dočasný šéf Ralf Rangnick měl generálnímu řediteli Richardu Arnoldovi předložit seznam potenciálních náhradníků za Cristiana Ronalda a Edinsona Cavaniho, kteří by podle stávajících spekulací měli v létě Old Trafford opustit a nigerijský šutér Neapole má figurovat na předních pozicích seznamu. Problémem je právě cenovka.

Šéf Neapole Aurelio De Laurentiis totiž na předběžné sondování United vytáhl požadovanou cenu na 100 milionů liber a to ani jeden z nejbohatších týmů v Anglii údajně není ochoten zaplatit. Ze strany De Larentise se přitom jedná o logický tah, když Osimhen byl s kupní cenou 70 milionů liber při transferu z francouzského Lille před 18 měsíci nejdražší posilou Neapole v dějinách a De Laurentiis hodlá na střelci dosavadních sedmi gólů v tomto ročníku Serie A patřičně vydělat (Osimhem díky zranění obličejových kostí odehrál jen 17 zápasů, v Evropské lize má bilanci 5 zápasů - 4 góly).

Absence spolehlivého hrotu je přitom podle expertů problémem United dlouhodobě a ani zkušení veterání jako Cavani a Ronaldo toto nebyli schopni pořešit. United tak bývají zmiňováni ve spojitosti s Erlingem Haalandem, nicméně ten podle spekulací bude mít zřejmě vyšší sportovní ambice, další jména na které by se na Old Trafford mohli v letním přestupovém období zaměřit jsou pak Patrik Schick nebo Harry Kane.

zdroj: Daily Star