Baumgartner režíroval obrat Hoffenheimu, Bayern se trápil ve Frankfurtu

Čtyřiadvacáté kolo německé nejvyšší soutěže odstartovalo páteční předehrávkou, ve které Hoffenheim přivítal na své půdě Stutgart. Po bezbrankové první půli se dostali do vedení hosté zásluhou Enda, ale závěr utkání patřil rakouskému záložníkovi Baumgartnerovi, který dvěma trefami obstaral obrat a zisk tří bodů pro domácí.

Podstatná část programu byla sehrána během sobotního odpoledne. Freiburg přivítal na své půdě Herthu Berlín a domácí diktovali tempo hry od úvodních minut. V první půli je poslal do vedení Grifo z penalty, v závěru druhé půle pak náskok pojistili Schade a Höler.

Leverkusen i bez Schicka v sestavě slavil zisk tří bodů, když si zastřílel proti Bielefeldu. Mezi střelce se zapsali Alario a ve dvou případech Diaby. Duel mezi Mönchengladbachem a Wolfsburgem skončil nakonec smírně 2:2. Hosté se dostali do dvoubrankového náskoku díky Windowi a Bornauwovi, ale Thuram a Embolo stav srovnali.

Bavorský obr se trápil na půdě Frankfurtu a nakonec rozhodla jediná branka utkání, kterou si připsal v 71. minutě Sané.