Jsme schopní přehrávat Plzeň i Spartu, ale ve dvou ze tří zápasů jsme nedali gól, drbe si hlavu českobudějovický Škoda

Tři jarní zápasy, dva vstřelené góly, zisk pouhých dvou bodů. To je dosavadní únorová bilance fotbalistů Českých Budějovic. Výsledky zní ale mnohem hůř než vypadala hra na hřišti. Budějovičtí doma hostili Spartu a Plzeň, přičemž ani v jednom zápase nebyly horším týmem. Jen ty góly chyběly.  

Jsme schopní přehrávat Plzeň i Spartu, ale ve dvou ze tří zápasů jsme nedali gól, drbe si hlavu českobudějovický Škoda

Podobně to cítí i jeden z lídru ofenzívy souboru Davida Horejše, útočník Michal Škoda. ”Jsme schopní přehrávat Plzeň i Spartu, ale ve dvou ze tří zápasů jsme nedali gól, takže se pak body sbírají těžko,” litoval v rozhovoru pro klubový web po zápase s Plzní hrot, který se nejprve zjevil v šanci jež mu vychytal v sobotu skvělý Staněk a pak nádhernou dělovkou trefil pouze břevno plzeňské branky. “Smůla, že to šlo do břevna a nespadlo to tam,” konstatoval Škoda lakonicky.

Jinak ale odmítá házet pomyslnou flintu do žita a je velmi optimistický směrem ke dvěma venkovním, které nyní Dynamo čekají. V Karviné a v Pardubicích. Respektive v Mladé Boleslavi, kde Pardubice hostují. ”Jsem přesvědčený, že po výkonech, co podáváme doma, rozhodně alespoň jeden z těch dvou zápasů venku vyhrajeme,” hlásí sebevědomě Škoda. K tomu nicméně budou Budějovice potřebovat střelecké procitnutí svých útočníků. Ti totiž, krom utkání s Hradcem, kdy si připsali Škoda s van Burenem po gólu, šance spíše pálí. 

I přes to si ale spolupráci s Mickem van Burenem si Michal Škoda až na aktuální gólově suché období ale jinak pochvaluje. “Hraje se mi s ním dobře. Ale byla tam jedna situace, kdy jsem čekal, že vystřelí a já budu čekat na dorážku a Mick si chtěl narazit se mnou. Tam jsme se neshodli, ale jinak se nám spolu hraje dobře. Mick je navíc hodně rychlý a dělal Plzni problémy,” popisuje Škoda soužití v útoku s holandským legionářem, který je na jihu Čech na hostování ze Slavie.

zdroj: dynamocb.cz