Skandál v Lize mistrů: Bafuňáři PSG byli v poločase osmifinále s Realem za rozhodčími!

Miroslav Pelta je inspirací pro světový fotbal! Jeho letní návštěva v kabině rozhodčích v zápase proti Bohemians ukázala směr i funkcionářům na vyšší úrovni. A šéfové Paris Saint-Germain tak v osmifinále Ligy mistrů si vyrazili se sudími vyříkat podle nich tendenční rozhodování muže s píšťalkou.  

Skandál v Lize mistrů: Bafuňáři PSG byli v poločase osmifinále s Realem za rozhodčími!

Na tuhle poločasovou návštěvu Daniele Orsato asi jen tak nezapomene. Podle španělského deníku Marca za ním a jeho kolegy z čar o poločase vysoce sledovaného utkání mezi Paris Saint-Germain a Realem Madrid v osmifinále Ligy mistrů do kabiny rozhodčích přišel prezident PSG Nasser Al Khelaifi a sportovní ředitel Leonardo. A měli mu dát najevo svou nespokojenost s jeho rozhodováním v prvních 45 minutách.    

"Al Khelaifi a Leonardo přišli o poločasové přestávce vyvinout tlak na Orsata po jeho rozhodování v prvním poločase,"napsal novinář Miguel Ángel Toribio s tím, že činovníci UEFA byly svědky tohoto nepřístojného chování. Intervence šéfů PSG - která ještě nebyla potvrzena ani řešena na oficiální úrovni - by byla s podivem, protože první poločas dlouho očekávaného střetu gigantů nepřinesla vyhrocené momenty. Ty přišly až v poločase druhém, kdy Orsato nejprve pískl pro PSG penaltu (Messi neproměnil) a udělil šest žlutých karet, které Casemira a Mendyho zbavují možnosti nastoupit v odvetě. Utkání nakonec rozhodl v poslední minutě nastavení Mbappé.

V této souvislosti se objevila i další informace podle které je brazilský sportovní ředitel (stejně jako jeho argentinský kolega Mauricio Pochettino na trenérské lavičce) pod rostoucím tlakem a PSG má hledat za něj náhradu. Podle webu Football Italia už katarští majitelé pařížského velkoklubu měli s nabídkou angažmá oslovit Fabia Paraticiho, toho času sportovního ředitele Tottenhamu Hotspurs.

zdroj: Marca