Velká čistka v kabině Blues? Tuchel má dát v létě sbohem až dvanácti jménům

Londýnská Chelsea před pár dny ovládla poprvé v historii mistrovství klubů v Abú Zabí, když ve finále po prodloužení porazila brazilské Palmeiras 2:1. Aktuální šampion Ligy mistrů však cítí, že je třeba učinit v kabině radikální řez a podle některých britských zdrojů může v létě dojít k exodu až dvanácti hráčů.

Velká čistka v kabině Blues? Tuchel má dát v létě sbohem až dvanácti jménům

Na Stamford Bridge se má podle listu Express uvolnit až dvanáct míst v kabině, které zároveň také zvěstují, že Blues by mohli před novou sezónou i výrazně zbrojit. Stát se tak má i navzdory tomu, že se Chelsea v poslední době daří a získává cenné trofeje. Od příchodu Thomase Tuchela do Londýna se jedná již o třetí.

Spekuluje se nejen o setrvání kapitána klubu Cesara Azpilicuety, ale třeba i Antonia Rudigera či Andrease Christensena. První zmiňovaný je spojován s Barcelonou, Rudiger zase budí zájem v táborech Realu Madrid či PSG. Christensen uvízl v hledáčku Bayernu Mnichov a vše nasvědčuje tomu, že do Bavroska za pár měsíců skutečně zamíří.

V týmu jsou také tváře, se kterými se nepočítá vinou průměrných výkonů. Již delší dobu je skloňováno v této souvislosti jméno brankáře Kepy Arrizabalagy, ale nespokojenost panuje také s výkony Rosse Barkleye či Rubena Loftuse-Cheeka.

Objevují se také zprávy, že svou budoucnost musí plánovat jinde také Timo Werner, Christian Pulišič a Hakim Ziyech. Na vině jsou průměrné výkony, které ani zdaleka nedosahují očekávání, se kterým byli za nemalé částky pořizováni.

Překvapivě by mohla být ukončena spolupráce také s Jorginhem, N´Golo Kantém a Marcosem Alonsem. Navzdory tomu, že se jedná o stabilní trio základní sestavy, panují u vedení Blues obavy, že jsou již za svými vrcholy.

Zdroj: express.co.uk