Barák pátým gólem v sezoně zajistil Veroně tři body, Inter přestřílel Neapol, AC zaváhalo proti Fiorentině

Třináctým kolem pokračuje o víkendu po reprezentační pauze i italská Serie A. Na programu byly v sobotu tři utkání. Atalanta Bergamo si poradila se Spezií Calcio, Juventus vyhrál na Laziu a milánské AC v přestřelce padlo ve Fiorentině. Rossoneri se tak dali první Neapoli jedinečnou možnost utéci. Bologna doma padla s Venezií. Inter Milán ukončil neporazitelnost Neapole. Antonín Barák se v dresu Verony podílel výhrou 2:1 nad Empoli jedním gólem a jednou asistencí.

Domácí Bergamo nakonec odchází z přestřelky se Spezií jako vítěz. Do vedení se sice dostali hosté zásahem Nzoly už ve dvanáce minutě, ale o brzké vyrovnání se postaral o šest minut později Pašalič. Atalanta se poté dostala pět minut před přestávkou do vedení kdy z penalty, kterou proměnil Zapata. O tři minuty později navíc přidal svou druhou branku v utkání Mario Pašalič. Ve druhé půli si diváci počkali na góly až do samotného závěru utkání. Pět minut před koncem poslal Bergamo do třígólového vedení Muriel, aby o šest minut později přidal pátou branku Atalanty Malinovskyj. Za hosty pak ještě nastavení snížil druhým gólem v utkání Nzola.

V duelu římského Lazia s turínským Juventusem měli domácí fotbalisté míč sice nasvých kopačkách více, góly však dávali pouze fotbalisté "Staré dámy". Ofenziva Lazia totiž nedokázala proti obraně Turína vymyslet zhola nic. Naopak Juventusupomohly v obou poločasech dvě penalty, které proměnil prakticky dvěma totožnými ranami Leonardo Bonucci.

V parádním utkání mezi Fiorentinou a AC Milán dokázali domácí fotbalisté porazit svého milánského soka 4:3. Fiorentina se v 60. minutě dostala do třígólového vedení, avšak ani to jí málem nestačilo. Po třetí brance totiž přišel velký obrat milánského celku, který domácím dokázal během třiceti minut vstřelit tři branky. Domácí tak mohli děkovat fotbalovému bohu za vítězný gól Vlahoviće z 87. minuty. Za Milán se dvakrát trefil nestárnoucí švédký snajpr Zlatan Ibrahimović.

Cagliari remizovalo v Sassuolu 2:2, když na úvodní branku odpověděl Baldé jedním z nejhezčích gólů roku – prvotřídními nůžkami. Ve druhém dějství se na každé straně kopalo po jedné penaltě a oba hráči si chladnokrevně poradili.

Neapol prohrála první zápas v Serii A až ve 13. kole na San Siru proti Interu Milán. Šlágr kola byl bezpochyby oslavou fotbalu, k vidění bylo pět branek a výhra Nerazzurri 3:2. Vítěznou branku vstřelil Lautaro Martínez.

Český reprezentant Antotnín Barák si ve 49. minutě naběhl na centr Lazoviče a hlavičkou z hranice penalty poslal Veronu do vedení. Hosté srovnali v 67. minutě zásluhou Romagnoliho. V první minutě nastavení rozhodl Tameze po Barákově přiťuknutí.

Serie A, 13. kolo:

Atalanta Bergamo - Spezia Calcio 5:2 (3:1)
Branky: 18. a 42. Pašalić, 39. D. Zapata z pen., 84. Muriel, 90. Malinovskyj – 12. a 90+2. Nzola.

Lazio Řím - Juventus 0:2 (0:1)
Branky: 23. a 83. Bonucci (oba z pen.).

Fiorentina - AC Milán 4:3 (2:0)
Branky: 15. Duncan, 45+1. Saponara, 60. a 86. Vlahović – 62. a 67. Ibrahimović, 90+7. Venuti vla.

Sassuolo – Cagliari 2:2
Branky: 37. Scamacca, 52. Berardi z pen. – 40. Balde, 56. Joao Pedo z pen.

Bologna – Venezia 0:1
Branka: 61. Okereke

Salernitana – Sampdoria 0:2
Branky: 40. Di Tacchio (vlastní), 43. Candreva

Inter Milán – Neapol 3:2
Branky: 25. Calhanoglu, 44. Perišič, 61. Martinez – 17. Zielinski, 78. Mertens