Nejsme na to zvyklí, konstatuje po čtvrté ztrátě Slavie z posledních pěti zápasů Kuchta

Černé dny Slavie pokračují. Po nečekané prohře s Maccabi Haifa v Konferenční lize sešívaní ztratili remízou 2:2 dva body i v ligovém utkání na českobudejovickém Střeleckém ostrově. A nejlepší ligový střelec hostů Jan Kuchta připustil, že jeho tým se potýká s problémy.

Nejsme na to zvyklí, konstatuje po čtvrté ztrátě Slavie z posledních pěti zápasů Kuchta

 „Nejsme na to zvyklí,” přiznal po dalším selhání slávistů Jan Kuchta. “Každý s tím nějak pracuje. Je to jiné, ale nervozitu si nemůžeme vůbec dávat do hlavy, protože bychom pak zase neuspěli. Na někom třeba leží deka a pracuje s tím jinak,” dodává zatím šestigólový útočník. Slavia prováhala především začátek utkání a ve 14. minutě po gólech Brandnera a Havla prohrávala už 2:0, po přestávce sice z penalty Olayinka a následně Dorley do šedesáté minuty srovnali, urvat výhru se slávistům ani přes následné vyloučení domácího Skovajsy nepodařilo.

Důvody horší formy si nicméně Kuchta označit netroufá. “Nevím, čím to je. Může to být tím, že nám chybí někteří hráči, někteří se dostávají do formy, někteří začínají trénovat. Na někom je znát, když hraje pořád středa–neděle a k tomu ještě přelety,” přemýšlel po zápasu  Českých Budějovících útočník. Zároveň ale odmítl, že by za neúspěchy mohl být nadbytek cizinců  sestavě. V Haifě hráli od začátku z domácích hráčů jen Kolář a Kuchta, v neděli do základu s českým pasem pronikli vedle Koláře jen Samek a Krmenčík. Kuchta ale v komunikaci, jak naznačují některé spekulace, problém nevidí. „Do toho bych se nechtěl pouštět. Známe se dlouho, víme, co od sebe máme čekat. Tohle není hlavní důvod, proč se nám nedaří,“ míní.

Co se týká identifikace problémů, tým okolo Jindřicha Trpišovského si bude muset pospíšit. Jak již bylo řečeno, nejedená se totiž o jednorázový neúspěch a Slavia v Budějovicích naopak plynule navázala na nepříliš přesvědčivé výkony několika posledních týdnů. Remíza s Dynamem tak její bilanci posledních pěti zápasech posunula na 1-1-3, v lize po dnešku -  s jedním zápasem v kapse - na vedoucí Plzeň ztrácí už sedm bodů a po čtvrteční prohře v Izraeli je mimo postupové pozice i Konferenční lize. A i jindy spíše diplomatičtí Jindřich Trpišovský a Jaroslav Tvrdík už začali už před poslední ztrátou směrem ke kabině používat ostřejší jazyk.   

Zdroj: slavia.cz