Arteta: Přes palubu házet nikoho nechceme. Tým si musí sednout a prodávat hráče není řešení

Děsivý start nové sezony byl v posledních kolech odčiněn. Arsenal začal sbírat body v Premier League a hlavním cílem je se vrátit do vrchních pater tabulky. Kouč Mikel Arteta má podle mnohých delší dobu nůž na krku, ale vedení mu stále důvěřuje, proto se zatím trenérská výměna nekoná. A samotný kouč věří týmu, který si vybral, aby hájil dobré jméno tradičního ostrovního obra.

Arteta: Přes palubu házet nikoho nechceme. Tým si musí sednout a prodávat hráče není řešení

Po sedmi odehraných kolech není zisk deseti bodů mnoho, ale i týmy v popředí tabulky ztrácely, proto manko na lídra činí pouhých šest bodů. Arsenal má navíc oproti konkurenci výhodu, že tým nefiguruje v pohárové Evropě a své síly může soustředit na domácí bojiště. Je však patrné, že by si tuto výhodu Gunners klidně odpustili.

„Zápasy v Evropě nám chybí, hráči by opět rádi hráli o cenné trofeje. I proto je klíčové udržet tým pohromadě a dokráčet si zpátky pro místo, které nám účast v těchto soutěžích zaručí. Nikoho přes palubu neházíme a každý v kabině cítí, že je pro nás důležitý. Pomáhá to jejich sebevědomí a chuti bojovat,“ nechal se slyšet Arteta v rozhovoru pro klubové stránky londýnského giganta.

Arsenal v létě výrazně zbrojil, ale nevýrazný start v nové sezoně signalizuje další personální změny, které by mohly proběhnout již během ledna. Některá jména jsou spojována s odchodem, ale kouč odmítá, že by chtěl prodávat klíčové tváře.

„Tenhle tým je na dobré cestě. V létě jsme učinili celou řadu změn a bylo jasné, že si to musí nejdříve sednout. Nyní je výzvou udržet všechny pohromadě a nedělat unáhlená rozhodnutí. Prodávat nechceme, a opory už vůbec ne. Ne vždy se každému daří, ale musí cítit naší podporu. Jednou nám to pak na hřišti vrátí,“ dodal Arteta.

Zdroj: Arsenal.com