Nová éra Newcastlu? Klub má ambice jako PSG či Manchester City a už oťukává nové stratégy

Během této reprezentační přestávky je zřejmě Newcastle United nejvíce skloňovaným klubem ostrovní Premier League. Magpies mají nového majitele, který disponuje pohádkovým bohatstvím a ambice má tento tradiční anglický klub nemalé. Všichni tuší, že to nebude hned, ale změny se začnou dít zřejmě poměrně brzy.

Nová éra Newcastlu? Klub má ambice jako PSG či Manchester City a už oťukává nové stratégy

Nová ředitelka Amanda Staveley hned v úvodu svého jmenovaní odtajnila plány do budoucna. Dobré finanční zázemí nahrává do karet spekulacím, že by se Newcastle mohl vrátit do vrchních pater tabulky ostrovní nejvyšší soutěže.

„Samozřejmě máme stejné ambice jako Manchester City nebo PSG. Tedy pokud jde o touhu získat trofeje. Ale všechno bude chtít svůj čas. Jestli se ptáte, zda chceme, aby Newcastle získal titul v Premier League do pěti až deseti let, tak je to pravda. Chceme tady vidět trofeje, ale ty vyžadují investice, čas, trpělivost a týmovou práci,“ nechala se slyšet v rozhovoru pro Sky Sports news.

Prakticky okamžitě po oznámení nového majitele se na Ostrovech začalo mluvit o výměně na postu trenéra. Steve Bruce se může opravdu cítit v ohrožení, neboť klub bude chtít schopného stratéga, který odstartuje jeho vzestup.

Podle britských médií jsou aktuálně dva žhaví kandidáti. Magpies by se mohli pokusit zlanařit Brendana Rodgerse z Leicesteru nebo Stevena Gerarrda operujícího v Glasgow Rangers.

Zdroj: skysports.com