Schick gólem přispěl k jasné výhře nad Gladbachem, Bayern se trápil s Kolínem

Český reprezentant Patrik Schick se trefil do sítě Mönchengladbachu a zásadně tak přispěl k hladké výhře Leverkusenu v poměru 4:0. Druhé kolo nejvyšší německé soutěže zato příliš nevyšlo Dortmundu, který nečekaně prohrál 1:2 ve Freiburgu.

Tenhle týden vosám z Borussie opravdu nevyšel. Nejprve podlehli v Superpoháru Bayernu Mnichov a v sobotu nestačili ani na Freiburg, jenž doma zvítězil 2:1.

Už v šesté minutě poslal balón do sítě umístěnou střelou z přímáku Grifo. Poté měli velké šance hosté, jenže ani jednu neproměnili a přišel zákonitý trest. A to z kopačky Roland Sallaie, který v 53. minutě zvýšil na 2:0.

Až pak se trefili i fotbalisté Borussie. I když ne úplně, protože míč si do vlastní sítě poslal sám Keitel. Více už však hosté nestihli.

Z víězství 4:0 se zato radoval Leverkusen, v jehož sestavě odehrál 81 miunt kanonýr Patrik Schick. Ten se už v osmé minutě zapsal mezi střelce, když nechytatelně poslal balón přesně k tyči.

Aspoň bod vyválčil v duelu na hřišti Frankfurtu Augsburg, jenž tam uhrál remízu 0:0. V základní sestavě hostů nastoupil Jan Morávek, ve 48. minutě se ale zranil a vystřídal.

Jen z lavičky pak dnes už bývalý reprezentant Vladimír Darida sledoval, jak jeho Hertha prohrála 1:2 s Wolfsburgem.

Bavorský gigant se trápil také v druhém kole německé nejvyšší soutěže a po bezbrankové první půli jej poslal do vedení Lewandowski. Náskok Bayernu navýšil Gnabry, ale poté udeřili Modeste a Uth a až autor druhé trefy domácích upravoval na konečných 3:2.