Slovácko i v deseti vyzrálo na Hradec, Plzeň se dostala do čela tabulky

Fotbalisté Slavie pokračují ve své zatím stoprocentní jízdě touto ligovou sezonou a ve čtvrtém kole si vyšlápli na Mladou Boleslav, kterou na jejím hřišti přehráli 2:0. Domácí šli na sklonku první půle do desíti po vyloučení Smrže, v tu dobu už ale prohrávali 0:1 po trefě Jana Kuchty. Po změně stran pak pečeť na vítězství sešívaných přidal Ivan Schranz. Jak si vedli ostatní?

Olomouc vs. České Budějovice

Olomouc začala proti Českým Budějovicím hodně aktivně, zároveň ale byla hodně zranitelná vzadu, kde jí chyběla zkušená dvojice Hubník - Beneš.

A jejich absence se projevila už velmi záhy, konkrétně v deváté minutě, kdy střelou k tyči otevřel gólový účet zápasu hbitý Bassey. O chvíli později pak navíc mohl zvýšit náskok Brandner.

Sigma sice měla územní převahu, Dynamo ale hrozilo z rychlých brejků a jeden takový málem dopravil do sítě Bassey, nakonec se ale prosail až jeho parťák Čavoš, který chvíli před pauzou skóroval na 2:0 pro hosty.

Po přestávce Olomouc přeskupila složení formací a dočkala se snížení, když Růsek přiťukl míč stoperovi Jemelkoví a ten se nemýlil. Následně ovšem další z brejků zužitkoval Tolno a vypadalo to, že další gól už na Hané nepadne.

Jenže to nebyla pravda. Sigma totiž předvedla famózní finiš a zásluhou Zifčáka tři minuty před koncem snížila, aby v nastavení vystřelil remízu 3:3 Poulolo.

Mladá Boleslav vs. Slavia Praha

Marek Suchý s Milanem Škodou poprvé proti svým. I tak by se dal charakterizovat duel Mladé Boleslavi se Slavií, který dopadl zaslouženou výhrou hostů.

Ti měli od začátku převahu, přesto mohli prohrávat. A to po gólu Skaláka, jehož trefu z 19. minuty ale sudí Zelinka po zásahu VAR nakonec neuznal, a to kvůli předchozímu faulu na Oscara.

Ve 36. minutě už se ale skóre měnilo. Kuchta obral o míč domácího gólmana Šedu a do prázdné branky otevřel skóre. Následně to navíc domácím notně zkomplikoval Smrž, jenž se ohnal po protihráči a dostal červenou kartu.

Po půli už to tak byla jasná záležitost. Dvě tutovky spálil Tecl, v šanci zaváhal i Ekpai. Pojistku přidal až spolehlivý Schranz, který v 83. minutě po úniku propálil Šedu.

Karviná - Zlín

V souboji Karviná se Zlínem to byli dlouho domácí, kdo tahal za delší konec provazu. Už po dvou minutách zahrozil Túlio, jeho rána se však mezi tyče nevešla. Stejně jako hlavička o chvíli později, kdy se rtuťovitý Brazilec ocitl až příliš blízko Dostálovi.

Nakonec se tak Slezané dočkali až ve 23. minutě, kdy Eduardo vrátil přetažený centr do vápna a tam Buchta hlavou rozvlnil síť. Po přestávce navíc bylo Karviné ještě lépe, když její náskok navýšil Pulkrab.

Teprve po druhé inkasované brance se vrhl do útoku i Zlín, šanci Reitera ale dokázali zblokovat domácí zadáci. Vzápětí už se ale prosadil dělovkou Fillo a následně mohl vyrovnat Poznar, který však trefil pouze tyč.

Přesto se Moravané dočkali obratu. V závěru totiž po nesmyslném faulu Dramého skóroval z penalty Poznar a v nastavení pak dílo zkázy dokonal šťastným zakončením střídající Cedidla.

Bohemians 1905 - Sparta Praha

Jako posední vyběhli v sobotu na pažit hráči Bohemians a Sparty. A v první půli měli překvapivě navrch domácí, jejichž útoky se ale třištily o skvělého brankáře Nitu.

Rumunský čaroděj přežil i hodně krušné chvilky, po Květově dorážce ho zase na brankové zastoupil obránce Wiesner. Dostál se neprosadil ani z úhlu.

Těsně před pauzou mohl na druhé straně udřit Wiesner, jenže nedal a přišel zákonitý trest. Puškáč našel před bránou a Dostála a ten zaončením do odkryté brány trefil poločasové vedení Klokanů.

Po přestávce však hosté Bohemku zatlačili a rezultátem bylo vyrovnání Pavelky, který se v 55. minutě opřel do Karlssonova rohu a přesnou ranou k tyči nedal Le Giangovi šanci. Vzápětí málem dokonal obrat Hložek, jenže orazítkoval jen břevno, takže v Ďolíčku se v sobotu vščer body dělily.

Teplice - Jablonec

Jablonec po vyřazení z bojů o Evropskou ligu chtěl svůj nezdar odčinit na Stínadlech proti Teplicím, ale se zlou se potázal. Svěřenci kouče Petra Rady sice soupeře jasně přehrávali a tlačili se ke vstřelení gólu, přesto to byli domácí, kteří utkání nakonec rozhodli jedinou trefou utkání.

V jedenácté minutě našel Jakub Mareš svým centrem Štěpána Krunerta, který ve skluzu bezchybně zakončil. Rozhodčí nejprve branku neuznal kvůli ofsajdu, ale po přezkoumání u videa svůj verdikt přehodnotil.

Slovácko - Hradec Králové

Slovácko přivítalo na své půdě nováčka z Hradce Králové a během první půle si vypracovali hned několik slibných šancí. Skóre se měnilo ale až po změně stran, když Jurečka posunul ve vápně míč na Marečka, který z dorážky překonal brankáře Fendricha.

Autor trefy ale o pár minut později zamířil předčasně do sprch, když před vápnem hostů sestřelil Jiřího Krále. Slovácko tedy opět dohrávalo v početní nevýhodě, ale svůj hubený náskok nakonec udrželo.

Ostrava - Pardubice

Ostrava chtěla urvat další tři ligové body před vlastními fanoušky, ale během první půle se střelecky neprosadila. Vše se změnilo po změně stran, kdy skóre zápasu otevřel Tetou. Na jeho trefu ještě dokázal reagovat Kostka, ale jen o minutu později vrátil Baníku náskok Azevedo a pět minu před koncem výhru pojistil Klíma.

Liberec - Plzeň

Západočeská Plzeň odcestovala pod Ještěd pro důležité tři body, které ji díky sobotnímu zaváhání Sparty dostaly do čela tabulky Fortuna ligy. Diváci se příliš branek nedočkali a nakonec rozhodovala jediná, kterou obstaral ve druhém poločase Řezník.

Úvodních pětačtyřicet minut nabídlo po jedné velké šanci na obou stranách, ale Mikula i Hybš se ze vstřelení branky neradovali. Vyrovnané utkání nabídlo změnu skóre krátce po změně stran. Viktoria využila standardní situaci, kdy Mosquera nejprve hlavičkoval do brankáře, ale odražený míč poté Řezník uklidil do prázdné brány.

Sigma Olomouc - Dynamo České Budějovice 3:3 (0:2)

Branky: 53. Jemelka, 87. Zifčák, 90.+7 Poulolo - 9. Bassey, 41. Čavoš, 61. Tolno. Rozhodčí: Černý - Kotík, Váňa - Hrubeš (video). ŽK: Hála, Jemelka, Poulolo, Chvátal, Jílek (trenér) - Talověrov, Valenta. Diváci: 3619.

Mladá Boleslav - Slavia Praha 0:2 (0:1)

Branky: 36. Kuchta, 83. Schranz. Rozhodčí: Zelinka - Mokrusch, Hrabovský - Franěk (video). ŽK: Plechatý - Kúdela, Hromada. ČK: 45.+1 Smrž (M. Boleslav). Diváci: 3712.

Karviná - Fastav Zlín 2:3 (1:0)

Branky: 23. Buchta, 47. Papadopulos - 59. Fillo, 79. Poznar z pen., 90.+2 Cedidla. Rozhodčí: Machálek - Nádvorník, Vodrážka - Julínek (video). ŽK: Túlio - Hlinka, Janetzký. Diváci: 1597.

Bohemians Praha 1905 - Sparta Praha 1:1 (1:0)

Branky: 45.+2 Dostál - 55. Pavelka. Rozhodčí: Pechanec - Paták, Horák - Adam (video). ŽK: Necid (Bohemians). Diváci: 3905.

FK Teplice - FK Jablonec 1:0 (1:0)

Branka: 10. Krunert. Rozhodčí: Julínek - Caletka, Podaný - Machálek (video). ŽK: Moulis, Laňka, Čtvrtečka - Zelený, Kubista, Surzyn. Diváci: 2225.

1. FC Slovácko - FC Hradec Králové 1:0 (0:0)

Branka: 51. Mareček. Rozhodčí: Batík - Hájek, Ratajová - Pechanec (video). ŽK: Petržela, Svědík (trenér) - Vlkanova, Urma, Vašulín. ČK: 60. Mareček, 75. Svědík (trenér, oba Slovácko). Diváci: 3657.

Baník Ostrava - FK Pardubice 3:1 (0:0)

Branky: 54. Tetour, 73. De Azevedo, 85. Klíma - 72. Kostka. Rozhodčí: Petřík - Vlček, Pochylý - Zelinka (video). ŽK: Kaloč - Chytil, Čihák, Čelůstka. Diváci: 5723.

Slovan Liberec - Viktoria Plzeň 0:1 (0:0)

Branka: 51. Řezník. Rozhodčí: Hrubeš - Antoníček, Hurych - Adam (video). ŽK: Koscelník - Pernica, Chorý, Hruška, Janošek, Brabec, Hybš, Káčer. Diváci: 3890.