Souček pomohl West Hamu k dobrému vstupu do sezony, Tottenham zaskočil doma Citizens

Sobotní odpoledne patřilo v Premier League favoritům Zejména pak Manchesteru United, který před vlastními fanoušky rozmetal 5:1 Leeds. Chelsea porazila 3:0 Crystal Palace, stejným způsobem zvítězila i Chelsea v Norwichi, doma uspěl také Leicester.

Tohle odpoledne si fanoušci na Old Traffod opravdu užili. Nejprve se dočkali oficiálního uvítání vytoužené posily do defenzivy, tedy stopera Varana z Realu Madrid, poté i pětigólové dominance proti Leedsu. Ten na hřišti Manchesteru United podlehl vysoko 1:5, přičemž hned třikrát udeřil hvězdný Bruno Fernandes.

Z výhry 3:0 se radovala i Chelsea, za kterou proti Crystal Palace postupně skórovali Pulišič, Alonso a Chalobah. Londýňané tak navázali na úspěch v Superpoháru, kde na penalty v týdnu porazili Villareal.

Stejný výsledek uhrál i Liverpool, který si zastřílel v Norwichi. Ve 26. minutě se trefil Jota, jeho náhradník Firmino pak zvýšil na 2:0. Salah po dvou asistencích sám skóroval v 74. minutě a jako první hráč v historii Premier League dal gól v pěti zahajovacích utkáních sezony po sobě.

A uspěl i Everton, který po gólech Richarlisona, Doucourého a Calvert-Lewina obrátil duel se Southamptonem a zvítězil 3:1.

Kdo naopak na úvodní kolo nové sezony vzpomínat rád nebude, to je Matěj Vydra. Ten nastoupil na závěrečných pět minut domácího utkání s Brightonem, jež zvítězilo 2:1.

Už v pátek odstartoval porážkou Arsenal, jenž po matném výkonu prohrál na hřišti nováčka z Brentfordu 0:2. Pro domácí šlo o první triumf v Premier League po dlouhých 74 letech.

Londýnský West Ham začal start nové sezony úspěšně na půdě Newcastlu, přestože od páté minuty prohrával po trefě Wilsona. Cresswell sice o čtvrthodinu později vyrovnal, ale do konce první půle vrátil domácím náskok Murphy. Po změně stran se ale Kladiváři rozjeli. Nejprve se prosadil Benrahma, poté i Souček a Antonio.

Šlágr kola nabídl změření sil Tottenhamu s Manchesterem City. Londýnský klub byl po závěrečném hvizdu spokojenějším týmem, neboť po změně stran Son obstaral jedinou branku utkání.

Watford - Aston Villa 3:2
Branky: 10. Dennis, 42. Sarr, 67. Hernández - 70. McGinn, 90.+7 Ings z pen.

Norwich - Liverpool 0:3
Branky: 26. Jota, 65. Firmino, 74. Salah

Newcastle - West Ham 2:4
Branky: 5. Wilson, 40. Murphy - 18. Cresswell, 53. Benrahma, 63. Souček, 66. Antonio

Tottenham - Manchester City 1:0
Branka: 55. Son