Sparta dala Liberci bůra! Góly padaly i v Boleslavi a v Olomouci. Nováček z Hradce opět za bod

Třemi duely v sobotním odpoledni pokračovalo 2. kolo nejvyšší soutěže. V něm Boleslav jednoznačně přejela 3:0 Jablonec. Sigma zopakovala výsledek z minulého kola, akorát se štastným koncem pro Hanáky. A nováček z Hradce Králové stejně jako v prvním kole "plichtil" 1:1, tentokrát s Karvinou. S chutí si zastříleli sparťanští fotbalisté, kteří v Liberci násázeli Severočechům pověstného bůra.

Mladá Boleslav - Jablonec:

Kouč Středočechů Karel Jarolím se po úvodní porážce v Plzni rozhodl pro jednu změnu v sestavě, kdy Skaláka nahradil osmnáctiletým Filou. Petr Rada oproti tomu vítěznou sestavu neměnil a poslal na trávník stejnou jedenáctku jako v prvním kole proti Baníku. První příležitost v utkání si připravil Jablonec, ale Doležalův pokus z první vyrazil Šeda. V deváté minutě se trefil Fila, ale gól mu nebyl uznán pro ofsajd. O dvě minuty později se už Fila ale radoval, když po výtečné akcio Ewertona otevřel skóre. A o pár minut později již bylo prakticky rozhodnuto. Milan Škoda ve 14. minutě ulovil pokaženou malou domů, udělal kličku brankáři Hanušovi a střelou do prázdné branky zvýšil na 2:0.

Ve druhé půli se hra mírně vyrovnala a provázely ji nepřesnosti na obou stranách. Deset minut před koncem už Boleslav ale přidala i třetí branku. Sřídající Skalák rozehrál v 79. minutě roh a hlavou ho přetavil v gól podruhé v utání Škoda.

Karviná - Hradec Králové:

Ani druhé utkání Hradce Králové v nejvyšší soutěži nepřineslo vítěze. Obě brany záapsu padly už v prvním poločase. Stejně jako v prvním kole šel Hradec do vedení, když se v paté minutě trefil Dvořák z otočky. otevřel skóre zápasu. Ve 25. minutě už ale Karviná slavila po dvou předchozích slušných šancích gól. Ve snaze dát malou domů totiž chyboval hradecký Kodeš, čehož využil Sinjavskij a míč jedním dotykem usměrnil za záda Viléma Fendricha. Ve druhém poločase bylo k vidění dalších několik zajímavých příležitostí, ale branka už nepadla a tak se v Karviné body dělily.

Olomouc - Pardubice:

Olomouc se od úvodu zápasu tlačila do zakončení a první větší šanci se jí podařilo i zužitkovat. Po výborně rozehraném rohovém kopu se na penaltovém puntíku zjevil úplně sám Vepřek a chladnokrevně poslal domácí do vedení. Východočeši ovšem srovnali z první vážnější situace, když se ve 20. minutě Toml dostal na zadní tyč a uklidil míč do prázdné branky nikým nehlídán. V samotném závěru první půle se vy vyrovnaném utkání opět z rohu se protlačil k zakončení Zifčák a zvýšil na 2:1 pro Hanáky.

Po změně stran se 52. minutě svěřenci Jílka radovali potřetí, když skvělou přihrávku Chvátala využil Martin Hála. "Perníkáři" dokázali v 77. minutě utkání ještě zdramatizovat, když se prosadil Solil. Vyrovnat se jim už ale nepovedlo.

Slovan Liberec - Sparta Praha:

Utkání, které skončilo vysokým vítězstvím pražské Sparty bylo v prním poločase poměrně vyrovnané. Spartě se povedlo dostat do vedení v 25. minutě, kdy se krásně trefil ex-liberecký Jakub Pešek po akci Wiesnera. Liberec si ale zkomplikoval hned úvod druhé půle, kdy se v 52. minutě nechal za ostrý zákrok vyloučit Theodor Gebre Selassie a Liberec tak dohrával čtyřicet minut hry v desíti. Po hodině hry navíc přišla na hrací plochu sparťanská dvojice Adam Karabec – Adam Hložek, kteří hru Sparty oživili a oba hráči se i po několika minutách hry dokázali gólově prosadit. Pražané tak odskočili na rozdíl tří branek, po pár minutách se radovali i počtvrté. Slovan se v závěru zápasu snažil nevyfasovat pátou branku, čehož se nakonec nevyvaroval. Prosadil se další střídající hráč Filip Souček, který mířil mezi nohy brankáře. Pražané tak získávají tři body a jistě si před prvním utkáním 3. předkola Ligy mistrů dobře zvedli náladu.

FORTUNA:LIGA, 2. kolo

Mladá Boleslav - Jablonec 3:0 (2:0)
Branky:
11. Fila (Ewerton), 14. Milan Škoda, 79. Milan Škoda (Skalák).
Žluté karty:
 3. D. Douděra (MBL) – 38. Kratochvíl, 86. Pilař (JAB).
Rozhodčí:
Zelinka – Paták, Kotalík.
Diváci: 2 471.
Domácí:
Šeda – D. Douděra, Suchý, Karafiát, Preisler – Ladra (74. Skalák), Matějovský (C) (66. Smrž), Dancák, Ewerton (74. Stránský) – Milan Škoda (89. Mašek), Fila (66. Mašek).
Hosté:
Hanuš – Štěpánek (32. Surzyn), Martinec, Zelený, Krob (79. Smejkal) – V. Kubista (65. Houska), Považanec – Pleštil, Kratochvíl (79. Čvančara), Malínský (65. Pilař) – Doležal (C).

Karviná - Hradec Králové 1:1 (1:1)
Branky:
Siňavskij – 5. P. Dvořák (Mejdr).
Žluté karty: 72. Tavares, 80. Čmelík (KAR) – 30. Jakub Klíma, 44. Prekop, 44. Koubek (trenér), 47. Urma, 80. Kodeš (HKR).
Rozhodčí: Cieslar – Kotík, Podaný.
Diváci: 2 053.
Domácí: Neuman – Křapka, Santos, P. Buchta, Bartošák – Mangabeira, Nešický (46. Tavares) – Čmelík, Qose (73. Stropek), Siňavskij (63. Jurásek) – Papadopulos (C) (73. Zych).
Hosté: Fendrich – Mejdr, Donát, Jakub Klíma, Urma – Kodeš, J. Rada – Prekop (80. Jakub Rezek), P. Dvořák (90. Soukeník), Vlkanova (C) (86. Harazim) – Vašulín.

Olomouc - Pardubice 3:2 (2:1)
Branky:
8. Vepřek (Chvátal), 45. Zifčák (Chvátal), 52. Hála (Chvátal) – 20. Toml (F. Čihák), 77. Solil (Cadu).
Žluté karty: 85. Beran, 88. Cadu (oba PCE).
Rozhodčí: Klíma – Antoníček, Dresler.
Diváci: 2 465.
Domácí: Macík – Chvátal, R. Hubník (C), Beneš, Vepřek (82. Zmrzlý) – J. Sedlák, Breite – Zifčák (69. Matoušek), Daněk (46. Vaněček), Hála (76. Zahradníček) – Růsek (76. Poulolo).
Hosté: Letáček – Cadu, F. Čihák, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) (69. S. Šimek) – Tischler (87. Lupač), Beran, Solil, D. Kostka (62. Huf) – P. Černý (69. Dufek).

Liberec - Sparta Praha  0:5 (0:1)