Slavia proti Piastu neudržela vedení, v dresu Klokanů zářil Chramosta, Skláři padli s Duklou, neuspěl ani Slovan

Páteční přípravné menu otevřel hodinu po poledni Slovan Liberec, jenž vyzval čtrnáctý celek uplynulého ročníku druhé bundesligy SSV Jahn Regensburg.

Mezi největší hvězdy bavorského mužstva patří středopolař Max Besuschkow a australský reprezentant Sarpreet Singh, jenž je v Jahnu na hostování z Béčka Bayernu Mnichov. Oba samozřejmě figurovali v základní sestavě.

Kouč Pavel Hoftych umístil mezi tři tyče brankáře Knoblocha, Gebre Selasseiho doplnil na stoperu Chalušem, v záložní řadě dal prostor Havelkovi, Purzitidisovi i Mészárosovi a jako jediné ofenziní tykadlo poslal do hry Rabušice. Měření sil nakonec rozhodla jedna jediná branka, která padla z pokutového kopu v 88. minutě a ke smůle Slovanu ji vstřelil Albers.

Kouč Sigmy Václav Jílek nemohl postavit proti Gdyni hned několik zraněných borců, Konkrétně Kryštofa Daňka, Davida Vaněčka, Lukáše Greššáka, Václava Jemeleku, Juraje Chvátala a samozřejmě i dlouhodobě zraněného Jakuba Yunise.

Byť hanácký soubor první poločas prohrál, dvacet minut před koncem se povedlo vyrovnat stoperu Hubníkovi a Olomouc tak brala alespoň remízový výsledek.

To vršovičtí Klokani zanechaeli mnohem lepší dojem. Na slovenské Senici si vyloženě pochutnali a přejeli ji rozdílem pěti branek. Autorem dvou tref byl Chramosta, jenž v Ďolíčku zkouší restartovat kariéru. K exjabloneckému střelci se navíc přidali také Dostál, Hronek a Necid, jenž skóre uzavřel.

Pokud jde o úřadujícího mistra Fortuna:ligy, ten si to rozdal s polským Piastem Gliwice. V první půli se hrálo bez branek, s tím, že největší šanci na změnu skóre měl rumunský reprezentant Nicolae Stanciu. Z přímého kopu se mu však gólmana Placha pokořit nepodařilo.

Stejný hráč však vše tři minuty po změně stran napravil a svou akci korunoval zpoza šestnáctky krásně umístěnou střelou k zadní tyči, díky čemuž poslal favorita do vedení. Z toho se však pražský celek dlouho neradoval, neboť v 67. minutě napnul síť za Kolářem po další náramné střele z hranice pokutového území Patryk Sokolowski. A protože už se více zajímavého nepřihodilo, došlo na remízu 1:1.

Vybrané páteční přípravné duely:

SSV Jahn Regensburg - FC Slovan Liberec 1:0 (88. Albers z penalty)

SK Sigma Olomouc - Arka Gdyně 1:1 (71. Hubník – 12. Żebrowski)

FK Senica - Bohemians Praha 1905 0:5 (22. Chramosta, 29. Dostál, 31. Hronek, 62. Chramosta (pen.), 85. Necid)

FK Teplice - FK Dukla Praha 1:2 (21. Moulis – 5. Fábry, 78. Bin)

Pafos FC - SK Dynamo České Budějovice 1:0 (66. Michael)

SK Slavia Praha - GKS Piast Gliwice 1:1 (48. Stanciu - 67. Sokolowski)

Jablonec za zavřenými dveřmi přehrál Dynamo Moskva, Bílka proti Arsenalu Tula potěšil Beauguel a Slovácko porazilo Maďary