Sparta se na Strahově proti druholigové Líšni prosadila až ve 114. minutě, remízu odvrátil žolík Drchal

V prvních dvou přípravných duelech léta 2021 nadělila Sparta svým soupeřům 15 branek. Čtvrteční střet s pořadovým číslem 3 však měl být papírově nejtěžším, neboť do metropole přijel druhý tým uplynulého ročníku druhé nejvyšší tuzemské soutěže SK Líšeň 2019.

Kouč  brněnské Líšně, jež nedávno 1:2 podlehla slovenské Skalici, se pochlubil, že o zápasové setkání s jeho týmem projevil zájem samotný vicemistr Fortuna:ligy. "Jsem rád, že i takový gigant, jako je Sparta, měl zájem s Líšní sehrát zápas. Pro nás jde o obrovské vysvědčení naší práce, že se můžeme zkonfrontovat s mužstvem, které u nás má asi největší zvuk," pravil před úvodním hvizdem trenér Milan Valachovič, jehož soubor posílil v závěru června opavský Bronislav Stáňa.

Duel, který se hrál netradičně systémem 4x30 minut, nedohrál domácí forvard Lukáš Juliš, jenž po faulu na hraně vápna se zraněnou levou nohou odkulhal ze hřiště již po dvaceti minutách. Nahradil ho Pulkrab, jenž před pár dny střelecky exceloval proti Dukle.

Ve druhé třetině se dostal do největší šance Pavelka, jehož si na zadní tyči našel centrovaný míč Dočkala. Sparťanům však na poslední chvíli překazil první gólovou radost výtečný reflex hostujícího hostujícího brankáře Veselého.

Na první gól se čekao velmi dlouho. Padl až v poslední čtvrtině (114. minuta) a zařídil ho střídající žolík Václav Drchal, jenž poslal míč pohotově do sítě poté, co jeho kolega Trávník napálil po rohovém kopu tyčku Líšně.

Více podstatného už se na Strahově nepřihodilo a Sparta si tak díky nejtěsnějšímu možnému výsledku 1:0 připsala třetí výhru léta. Další zápas už sehraje na zahraničním soustředění proti Arsenalu Tula, který vyzve 6. července.