Dukla napravila sedmičku od Sparty cenným skalpem Liberce. Zářil Fábry a Rada chytil penaltu

Liberec zahájil letní přípravu přesvědčivým triumfem nad druholigovou Viktorií Žižkov, kterou roznesl poměrem 5:0. A také poslední červnové úterý ho čekal ambiciózní protivník z FNL...

V Mnichově Hradišti vyzval Slovan Duklu, která v současnosti testuje nigerijského křídelníka Marvise Ogiomadeho, s tím, že velká letní ofenzivní posila Jan Pázler ještě k duelu nominován nebyl.

První dějství se podařilo ovládnout dejvické družině kouče Bohuslava Pilného a to zásluhou Fábryho, jenž překonal Knoblocha v pětatřicáté minutě. Severočeský Faško měl sice možnost vyrovnat skóre o šest minut později, nicméně velezkušený Rada mu jeho pokutový kop zneškodnil.

I když soubor Pavla Hoftycha, za nějž po dlouhých letech opět nastoupil bundesligový navrátilec Theodor Gebre Selassie, vyrovnal sedm minut po změně stran, o což se postaral rychlík Matoušek, po hodině hry začal opět úřadovat tým z hlavního města. Gólmana Pešla postupně překonali Buchvaldek a Fábry, jenž tak dosáhl na druhou trefu v zápase.

Dukle se tak podařilo napravit pár dní starou vysokou prohru se Spartou, jež nadělila Faleyemu, Šebrlemu, Součkovi a spol. na Strahově sedm branek.

"Pro naše mladé hráče jsou podobné zápasy velkou školou. Vidí, jak ostřílení hráči chodí do soubojů, jak jsou rychlí a jak si rozumí s míčem. To jsou vždycky cenné zkušenosti,“ pronesl webem fkdukla.cz citovaný nástupce Romana Skuhravého.

A co poražená strana? "V prvním zápase jsme vysoko vyhráli, viděli jsme pozitiva, tentokrát se nám ukázaly negativa. Bylo to i o produktivitě, vytvořili jsme si docela dost šancí, ale neproměnili jsme je. Kdyby se tak stalo, vypadalo by to jinak. Zápas posloužil k tomu, že jsme dali příležitost všem hráčům, ukázalo se nám, jak to kluci zvládají v únavě. Každý zápas nám zkrátka něco ukáže a tento nám ukázal, že máme ještě zapracovat," vzkázal asistent Liberce Miroslav Holeňák.

Úterní přípravy:

FC Slovan Liberec - FK Dukla Praha 1:3 (0:1)
Branky: 52. Matoušek – 35. a 72. Fábry, 67. Buchvaldek.

Liberec - 1. poločas: Knobloch – Fukala, Gebre Selassie (C), Purzitidis, Mikula – Matoušek, Faško, Polyák, Nečas – Rabušic, Novotný.
Liberec - 2. poločas: Pešl – Bína, Chaluš, Kranthove, Gembický – Matoušek, Casar, Michal, Faško – Diamé, Rondić.

Dukla: Rada (46. Štovíček) – Barac, Piroch, Konan, Souček – Peterka, Krunert (72. Březina) – Faleye (80. Buchvaldek), Šebrle (72. Jeřábek) – Buchvaldek (72. Ogiomade), Fábry.

1. FC Slovácko - Tatran Liptovský Mikuláš 16:00