Slavia si na titul ještě počká, Hložek hattrickem pokořil Opavu

V sobotu brzy odpoledne bylo zahájeno kolo Fortuna ligy. Jablonec si připsal tři body v Českých Budějovicích, výhru z Olomouce veze Baník Ostrava. Liberec těsně zvítězil v Mladé Boleslavi. Viktoria Večer porazila Slovácko.

Dynamo České Budějovice - Jablonec:
České Budějovice prožívají příšernou formu a doma se jim nedaří už vůbec, doma prohrály i s Brnem a Opavou a nečekal je vůbec lehký soupeř, Jablonec totiž společně se Spartou bojuje o účast v Lize mistrů. Dynamo už ve zbytku sezóny hraje pouze o čest, neboť je zachráněné, ale zároveň už prakticky nemá šanci na evropské poháry.

A roli favorita Jablonec potvrdil. V 17. minutě poslal hosty do vedení útočník Doležal. Ten se trefil i ve 43. minutě a potvrdil tak dobrou formu, Šance měl Jablonec i ve druhé půli, branku už ovšem nevstřelil. I přesto si ale z jihu Čech odváží tři cenné body.

Sigma Olomouc - Baník Ostrava:
Souboj týmů ze středu tabulky se odehrál na olomouckém Andrově Stadionu. Domácí Sigma hostila Baník a vzhledem k dobré formě obou týmů se očekával velmi vyrovnaný zápas.

První poločas nabídl jedinou branku a vstřelili ji hosté, jejím autorem byl Buchta. Baník vede v Olomouci v poločase 0:1. Olomouc měla před koncem obrovskou šanci na skórování, domácí Gonzalez ovšem neproměnil penaltu a Baník tak v Olomouci vítězí 2:0, druhým gólem totiž výhru pečetil Kaloč.

Mladá Boleslav - Slovan Liberec:
Mladá Boleslav se sice velmi dlouho pohybovala na sestupových pozicích, v posledních týdnech se ale zlepšila a pád do FNL jí prakticky nehrozí. Další body by se ale doma sbíraly těžko, svěřenci Karla Jarolíma totiž hostili Liberec bojující o evropské poháry.

První poločas nabídl několik šancí, gól ovšem jediný. Jeho autorem byl liberecký Michal Sadílek, kvůli němu tak Slovan v poločase vede 1:0. Branka nepadla ani ve druhé půli a Mladá Boleslav tak podlehla Liberci 0:1.

Viktoria Plzeň - Slovácko:
Veledůležitý vzájemný souboj o evropské poháry odehrála Plzeň se Slováckem. Hosté si po dvou prohrách v řadě spravili náladu v týdnu proti Zbrojovce Brno, Plzni se ale v posledních týdnech daří mnohem více a jako mírný favorit tak vstoupila do utkání právě Viktoria.

A ta tuhle premisu potvrdila už na úvod, když se ve 14. minutě trefil Ba Loua. Plzeň měla i další šance, podruhé ale neskórovala. Už to vypadalo, že půjde do Viktoria do kabin ve vedení, Slovácko ale gólem do šatny z rohového kopu před pauzou srovnalo, autorem branky byl Kalabiška.

Plzeň si ovšem šla za vítězstvím a do vedení se dostala znovu, v 72. minutě skóroval na 2:1 Kalvach. Jeho gól se později ukázal jako vítězný, Viktoria tak zdramatizovala souboj o evropské poháry.

Karviná - Příbram:

Předposlední Příbram se nechce smířit s rolí sestupujícího, což potvrdila na půdě Karviné. Středočeský klub udeřil na půdě domácích již ve dvanácté minutě, kdy se střelecky prosadil Edrisa. Oba celky měly ještě několik šancí během první půle, které se však nevyužily. Po změně stran museli hosté o hubený náskok obávat, neboť šli v 70. minutě do oslabení po vyloučení Nového.

Brno - Teplice:

Souboj celků ohrožených sestupem dopadl nakonec smírně, neboť se ani jeden tým nedočkal vstřelené branky. Po bezbrankové remíze jsou na tom lépe Teplice, které mají v tabulce na Brno čtyřbrankový náskok.

Zlín - Pardubice:

Pardubice si v týdnu vyšláply na Spartu a po remíze 2:2 v Ďolíčku se jim nevedlo zle ani na půdě Ševců. Hosty poslal do vedení v patnácté minutě z penalty Cadu, který náskok zvyšoval o dvanáct minut později. Východočeský klub udeřil také ve druhém poločase, kdy se střelecky dvakrát prosadil Huf upravující na konečných 0:4.

Sparta - Opava:

Pražská Sparta se postavila poslední Opavě a nutně potřebovala bodovat, aby v tabulce udržela krok s druhým Jabloncem. Letenský klub se dostal do vedení v šestnácté minutě, kdy se po centru Dočkala prosadil hlavou Hložek. O deset minut později autor první branky naservíroval míč Plavčičovi, který doklepl míč do prázdné brány.

Domácí pokračovali i po změně stran v aktivitě a radovali se z další trefy. Karabec vyslal Wiesnera do úniku a ten našel Hložka, který se opět nemýlil. Opava se zmohla na odpor v 62. minutě, kdy Holík našel přesným centrem Žídka. Ke slovu se pak ale dostali opět mladíci Adamové z letenského týmu. Karabec připravil míč pro Hancka, který nalezl Hložka, který střelou z otočky zaznamenal hattrick. Sedm minut před koncem ale přesně mířil i slezský klub a Helešic upravil na konečných 4:2.

Bohemians 1905 - Slavia:

Pražská Slavia musí oslavy titulu odložit, neboť nedělní vršovické derby dopadlo bezbrankovou remízou. Bohemians začali doma v Ďolíčku aktivně, ale poté se ke hře dostali také sešívaní. Oba poločasy však nenabídly příliš šancí, proto vršovické derby vítěze nepoznalo.

Fortuna liga, 29. kolo:

Dynamo České Budějovice - Jablonec 0:2 (0:2)

Branky: 17. a 43. Doležal
Žluté karty: 19. Čavoš – 34. Zelený, 79. Schranz, 82. Kratochvíl
Domácí: Vorel – Čolić, Havel, Králik,Novák – Čavoš (82. Valenta), Javorek – Brandner, Vais (46. Mészáros), Mršić (63. Diop) – Alvir, trenér: Horejš
Hosté: Hanuš – Štěpánek, Kubista, Zelený, Krob – Pleštil (77. Smejkal), Kratochvíl (90+1. Hrubý), Považanec, Jovović (87. Hübschman) – Doležal (90+1. Chramosta), Schranz, trenér: Rada
Diváci: 0
Rozhodčí: Orel – Šimáček, Melichar

Sigma Olomouc - Baník Ostrava 0:2 (0:1)

Branka: 27. Buchta, 90+2. Kaloč
Neproměněná penalta: 90. Gonzalez (Sigma Olomouc)
Žluté karty: 42. Zmrzlý – 40. Svozil, 49. Tetour, 88. Kuzmanović
Domácí: Mandous – Sladký (46. Šíp), R. Hubník (C), Poulolo – Látal, P. González, Breite, Houska (65. Mihalík), Zmrzlý – Chytil (46. Daněk), Zifčák (65. Nešpor), trenér: Látal
Hosté: Laštůvka – Sanneh, Svozil, Stronati, Holzer – Jánoš (90. Pokorný), Kaloč – de Azevedo (72. Fillo), Tetour (71. Kuzmanović), Buchta (61. Ndefe) – Šašinka (71. Zajíc), trenér: Smetana
Diváci: 0
Rozhodčí: Pechanec – Blažej, Kříž

Mladá Boleslav - Slovan Liberec 0:1 (0:1)

Branka: 26. Sadílek
Žlutá karta: 85. Budínský, 90+3. Takács + 90+2. Knobloch
Domácí: Šeda – Douděra, Jakub Klíma, Křapka, Preisler – Ladra (64. Malínský), Matějovský (83. Budínský), Takács, Zmrhal (73. Skalák) – Škoda, Jiří Klíma (64. Drchal) trenér: Jarolím
Hosté: Knobloch – Fukala, Karafiát, Pourzitidis, Mikula – Mara, Faško, Sadílek – Koscelník, Matoušek (67. Diamé), Mosquera (73. Nečas), trenér: Hoftych
Diváci: 0
Rozhodčí: Berka – Leška, Poživil

Viktoria Plzeň - Slovácko 2:1 (1:1)

Branky: 14. Ba Loua, 72. Kalvach - 45+1. Kalabiška
Žluté karty: 37. Limberský, 80. Ba Loua, 90+2. Brabec – 41. Šimko, 70. Kliment
Domácí: Staněk – Limberský (68. Kopic), Brabec, Kaša, Havel – Šulc, Kalvach, Káčer – Falta, Beauguel (83. Ondrášek), Ba Loua (88. Mihálik), trenér: Guľa
Hosté: Nemrava – Kalabiška, Kadlec, Hofmann (33. Šimko), Reinberk – Navrátil (69. Kohút), Havlík (85. Kubala), L. Sadílek, Daníček, Petržela (69. Tomič) – Kliment, trenér: Svědík
Diváci:
Rozhodčí: Hrubeš – Vlček, Nádvorník

Karviná - Příbram 0:1 (1:1)

Branka: 12. Edrisa
Červená karta: 72. Nový (Příbram)
Žluté karty: Dramé, Mikuš - Šiman
Domácí: Ciupa - Mikuš, Šindelář (84. Janečka), Dramé (46. Haša), Mazáň (46. Jursa) - Mangabeira, Qose - Sinjavskij (67. Ostrák), Čmelík, Bartošák - Papadopulos. Trenér: Weber
Hosté: Šiman - Nový, O. Kingue, S. Kingue, Mezera - Pilík, Obdržal (89. Voltr), Tregler, Zorvan (73. Kvída), Antwi (65. Vávra) - Lubega. Trenér. Valachovič.
Diváci: 0
Rozhodčí: D. Černý – Dresler, Váňa

Brno - Teplice 0:0 (0:0)

Červená karta: Gabriel
Žluté karty: Hlavica, Růsek - Jukl, Kodad, Mazuch, Grigar
Domácí: Berkovec - Hlavica, Dreksa, Pernica, Moravec - Čermák (75. Sedlák) - Reiter (68. Texl), Štepanovský (75. Bariš), Pachlopník - Hladík (61. Fila), Růsek (61. Fousek). Trenér: Dostálek
Hosté: Grigar - Hyčka, Gabriel, Knapík, Černý - Mareček, Jukl - Radosta (45. Mazuch), Žitný (53. Fortelný), Kodad - Vukadinovič (87. Vondrášek). Trenér: R. Kučera.
Diváci: 0
Rozhodčí: Franěk – Hájek, Dohnálek

Zlín - Pardubice 0:4 (0:2)

Branky: 15. z pen. a 27. Cadu, 80. a 90.+3 Huf
Žluté karty: Cedidla, Páník (trenér, oba Zlín)
Domácí: Dostál - Procházka (35. Matejov), Buchta, Simerský - Fantiš, Janetzký, Vraštil (35. Janošek), Cedidla (46. Jawo) - Potočný (74. Martínez), Poznar, Dramé. Trenér: Páník
Hosté: Letáček - Cadu (76. Sláma), Čihák, Toml, Čelůstka - Jeřábek - Tischler, Solil, Hlavatý (63. Kostka), Ewerton (87. I Sang-hjok) - Černý (63. Huf). Trenér: Novotný
Diváci: 0
Rozhodčí: Matějček – Podaný, Matoušek

Sparta - Opava 4:2 (2:0)

Branky: 17. Hložek, 26. Plavšič, 53. Hložek, 74. Hložek - 62. Žídek, 83. Helešic
Žluté karty: Wiesner, Dočkal - Nešický, Žídek, Smola
Domácí: Nita - Sáček, Vitík, Čelůstka, Hancko - Wiesner (66. Karlsson), Pavelka, Dočkal, Karabec (83. Trávník), Plavšič (78. Minčev) - Hložek (78. O. Novotný). Trenér: Vrba
Hosté: Digaňa - Harazim, Didiba, Hnaníček, Žídek - Večerka, Řezníček (71. Helešic) - Mondek (71. Rataj), Nešický (59. Hellebrand), Kania (59. L. Holík) - Juřena (59. Smola). Trenér: Skácel.
Diváci: 0
Rozhodčí: Petřík – Vodrážka, Novák

Bohemians 1905 - Slavia 0:0 (0:0)

Žluté karty: Krch, Bederka, Hronek - Hilál.
Domácí: Bačkovský - Bederka, Köstl (31. Novák), Vondra - Dostál, Krch, Ljovin, Hronek, Schumacher (70. Osmančík) - Puškáč (70. Necid), Keita (86. Pulkrab). Trenér: Klusáček
Hosté: Kolář - Masopust, Kúdela, Deli, Bořil - Holeš - Ševčík, Hromada (61. Van Buren), Stanciu, (61. Traoré), Oscar (86. Hilál) - Tecl (74. Kuchta). Trenér: Trpišovský