Atlético deklasovalo Eibar, Sevilla má Ligu mistrů nadosah

Atlético Madrid porazilo doma poslední Eibar pětigólovým rozdílem a stále vládnou La Lize. Sevilla vyhrála 2:1 na hřišti San Sebastianu 2:1, Tomáš Vaclík zůstal po celé utkání na lavičce náhradníků.

O jasné výhře rozhodlo Atlético na přelomu obou poločasů, kdy mezi 42. a 53. minutou nastřílelo čtyři góly. Dvakrát se trefili Marcos Llorente a Ángel Correa, který přidal i gólovou asistenci. Pátý gól přidal Carrasco.

Sevilla zvládla důležitý duel na hřišti San Sebastianu, který vedl od 5. minuty po brance Fernándeze. Spoluhráči Tomáše Vaclíka zvládli zápas otočit během tří minut. Ve 22. minutě vyrovnal Fernando a poté využil šťastného odrazu míče od tyče Júsuf En-Nesjrí.

Dva góly do sítě Gazzanigy znamenaly, že důležité tři body zůstaly v Pamploně. Osasuna díky tomu zvýšila náskok na Elche už na jedenáct bodů a je velmi blízko k záchraně. Domácí si rozdělili branky do obou poločasů, nejprve skóroval Barja a po něm si vstřelil vlastní gól González.

Alaves rozhodl až pět minut před koncem, když se prosadil Rodrigo Battaglia, gól má v tuto chvíli cenu nejvyšší, protože oba týmy mají v tuto chvíli shodný počet bodů.