Dnes jsme byli favoritem, výsledek je zklamání, je si vědom Krejčí. Zápas se dal zvládnout, věří kouč Lvíčat

Do duelu jednadvacítek Slovinska a Česka šly oba týmy s vědomím, že potřebují vyhrát a že remíza nic neřeší ani pro jeden tým. Přesně to ale nastalo a o postupu se tak rozhodne až ve třetím kole skupiny.

Skoro to vypadá, že druhý zápas vygeneroval nějaký počítač podle vzoru prvního utkání s Itálií. V obou případech totiž šel soupeř Čechů v prvním poločase do vedení a ve druhé půli srovnala klání vlastní branka. A v obou případech se týmy rozešly za stavu 1:1. "Je potřeba si uvědomit sílu Itálie, jenže dnes jsme nejspíše byli mírným favoritem my," poukazoval však trenér Lvíčat Karel Krejčí na rozdíly.

"Zápas jsme samozřejmě chtěli zvládnout. Tohle bylo typické utkání, které mělo rozhodnout jeden gól," pokračoval trenér. "Ten bohužel dali Slovinci. Naštěstí jsme se prosadili v závěru, ale moc času na otočení už pak nebylo," poukazoval Krejčí na vlastní branku Slovinců. Češi na turnaji zatím vstřelili dvě branky, obě z nich si ale soupeř de facto dal sám.

Čechy ale pochválil alespoň za druhý poločas. Ví však, že o postupu rozhodne zejména případná výhra nad Španělskem v posledním zápase skupiny.