Scénář s Itálií se opakoval, Lvíčata ubojovala se Slovinskem pouze bod

Česká reprezentace do jednadvaceti let má za sebou druhé ze tří utkání ve skupině mistrovství Evropy a stejně jako s Itálií z něj ukořistila jeden bod. Rumunsko současně porazilo Maďarsko. Němci remizovali s Holanďany a Španělé zase s Itálií.

Lvíčata odehrála se Slovinskem takřka identický duel jako s Itálií. Domácí, a to doslova, tým, šel do vedení v prvním poločase, kdy se trefil Matko. Už to vypadalo, že Slovinci dotáhnou duel do vítězného konce a udrží si šanci na postup, po standardní situaci si pět minut před koncem srazil míč do vlastní sítě Prelec a Lvíčata tak vyrovnala na 1:1. Remíza ale pro ani jeden tým nic moc neřeší, o postupujících tak rozhodne třetí skupinové kolo, kdy se Češi utkají se Španělskem a Slovinci s Itálií.

Rumunsko v souběžně hraném zápase porazilo po obratu Maďarsko 2:1. V "české" skupině remizovalo Španělsko bezbrankově s Itálií a zamíchalo tak postupovou matematikou. Německo pak remizovalo s Nizozemskem 1:1.