Lvíčata uválčila bod, na úvod mistrovství Evropy remizovala s Itálií, která dohrávala v devíti. Tři body mají Španělé i Němci

Velmi netradičně hrané mistrovství Evropy do jednadvaceti let v Maďarsku a ve Slovinsku je rozehráno. Česká reprezentace získala ve svém prvním představení bod za remízu s Itálií, tři body podle očekávání už posbíralo Španělsko a Německo, Nizozemsko naopak s Rumunskem pouze remizovalo.

Lvíčata byla v prvním poločase proti Itálii velmi aktivní, do vedení se ale nedostala a naopak inkasovala. Míč se podařilo dopravit do sítě v jednatřicáté minutě italskému útočníkovi Scamaccovi. Itálie pak měla další gólové šance a mohla rozhodnout, tentokrát to byla ale ona, která místo toho inkasovala. Do vlastní sítě si totiž míč srazil v 75. minutě Maggiore. Češi potom ustáli závěrečný tlak Italů a na úvod mládežnického mistrovství Evropy získali s mírným favoritem utkání jeden bod. Italové navíc dohrávali dokonce v devíti lidech.

Kromě toho se ale hrála i další utkání, v rámci "české" skupiny Španělé porazili domácí Slovince 3:0. Nad dalším domácím zápasem, Maďarskem, dokázalo zvítězit Německo, za které se dvakrát trefil Baku. Remíza 1:1 byla k vidění mezi Rumunskem a Nizozemskem.