Anglie si vyšlápla na San Marino, Ibrahimovič se podílel na výhře s Gruzií

Čtvrteční večer nabídl další várku kvalifikačních bojů o světový šampionát 2022. Bulharsko na své půdě přivítalo Švýcarsko a hosté od úvodních minut potvrzovali roli favorita. Po třinácti minutách vedli již rozdílem tří branek po brankách Embola, Seferoviče a Zubera. Domácí se po změně stran zmohli jen na snížení zásluhou Despodova. Dánsko bez problémů porazilo Izrael a oslavilo výhru 2:0. Mezi střelce se zapsali Braithwaite a Wind.

Španělsko na své půdě přivítalo Řecko a po první půli se radovalo z náskoku, který obstaral Morata. Po změně stran však Bakasetas srovnal stav a rozhodl o konečné remíze 1:1. Švédsko uspělo s Gruzií díky jediné trefě utkání, kterou obstaral Claesson. Asistenci si připsal navrátilec Zlatan Ibrahimovič. Itálie neměla problém se Severním Irskem, když rozhodla už v první půli o po gólech Berardiho a Immobileho.

Zajímavou přestřelku nabídla konfrontace Skotska s Rakouskem. Domácí výběr ve druhé půli doháněl manko po trefě Kalajdžiče. Na vyrovnání Hanleye ale opět reagoval rakouský legionář a McGinn pět minut před koncem rozhodl o dělbě bodů za remízu 2:2.

Anglie si vyšlápla na trpaslíka San Marino a uštědřila mu pětibrankový debakl. Dvě trefy si připsal Calvert-Lewin, zbylé obstarali Ward-Prowse, Sterling a Watkins. Body si rozdělilo Maďarsko s Polskem za remízu 3:3. Za hosty se střelecky prosadil kanonýr z Bayernu Mnichov Robert Lewandowski.

Německo si vyšláplo na Island a ostrovní zemi porazilo 3:0. V první půli otevřel skóre Goretzka, kterého o čtyři minuty později následoval Havertz. Po změně stran třetí trefu přidal Gündogan.

Kvalifikace o MS 2022:

Bulharsko - Švýcarsko 1:3 (46. Despodov - 7. Embolo, 10. Seferovič, 13. Zuber)
Izrael - Dánsko 0:2 (13. Braithwaite, 67. Wind)
Andorra - Albánie 0:1 (41. Lenjani)
Anglie - San Marino 5:0 (14. Ward-Prowse, 21. a 53. Calvert-Lewin, 31. Sterling, 83. Watkins)
Itálie - Severní Irsko 2:0 (14. Berardi, 39. Immobile)
Lichtenštejnsko - Arménie 0:1 (84. vlastní Frommelt)
Maďarsko - Polsko 3:3 (6. Sallai, 53. Szalai, 78. vlastní Orban - 60. Piatek, 61. Jozwiak, 83. Lewandowski)
Moldavsko - Faerské ostrovy 1:1 (9. Nicolaescu - 83. Olsen)
Německo - Island 3:0 (3. Goretzka, 7. Havertz, 56. Gündoğan)
Rumunsko - Severní Makedonie 3:2 (28. Tanase, 50. Mihaila, 86. Hagi - 82. Ademi, 83. Trajkovski)
Skotsko - Rakousko 2:2 (71. Hanley, 85. McGinn - 55. a 80. Kalajdžić)
Španělsko - Řecko 1:1 (33. Morata - 57. Bakasetas z penalty)
Švédsko - Gruzie 1:0 (35. Claesson)