Strach o Odegaarda, včerejší duel s Gibraltarem nedohrál

Norové podle očekávání porazili v úvodním utkání kvalifikace o světový šampionát Gibraltar, výkon už ale podle očekávání rozhodně nebyl. A favorit navíc možná přišel o Martina Odegaarda.

Norové byli proti Gibraltaru jasnými favority. Kupříkladu na střelecký úspěch Erlinga Haalanda byl vypsán vskutku mizerný kurz 1,2:1.

Haalanda ovšem neskóroval a Norové i přes výhru 3:0 nemají příliš co oslavovat. Možná totiž přišli o svého kapitána Martina Odegaarda.

Ten odehrál pouze první poločas. Pět minut před pauzou si nepříjemně zkroutil pravý kotník, a i když po ošetření pokračoval ve hře, do druhé půle už místo něj naskočil Jens Petter Hauge. Kapitánskou pásku následně převzal Erling Haaland.

Norové nyní čekají na výsledky vyšetření, stejně jako možná ještě netrpělivěji Arsenal. Odegaard totiž uchvátil londýnský celek a především Mikela Artetu. Pod jeho vedením zálohy se Gunners výrazně zlepšili a vedení stojí o prodloužení hostování z Realu Madrid.