Den na Ostrovech: City a Southampton postupují v FA Cupu, Brighton zvládl náročný boj o záchranu

Dnešní Den na Ostrovech je ve znamení souhrnů. Hrálo se čtvrtfinále FA Cupu, důležitý boj o záchranu v rámci Premier League a také kompletní kolo League One. Sunderland tentokrát nezvítězil.

Šest týmů v popředí League One? Samé remízy

Sunderland měl dnes obrovskou možnost dostat se na druhou pozici v tabulce League One. Ve šlágru kola ale neudržel vedení s Lincolnem a jen remizoval 1:1. V rámci TOP 6 ale nezvítězil jediný klub. Remízu si připsal vedoucí Hull na půdě Shrewsbury i druhé Peterborough. V Rochdale vedli v půli 0:1, ještě tři minuty před koncem 1:2, nakonec ale mohou být rádi za bod. Ve třetí minutě nastavení srovnal na konečných 3:3 Clarke-Harris. Ligu tak stále o tři body vede Hull, druhé je Peterborough, třetí Sunderland.

Newcastle znovu neskóroval, sestupové pásmo je dále blíže

Newcastle nezvládl záchranářský souboj a v rámci 29. kola podlehl Brightonu jasně 3:0. Hrdinou utkání se stal ve formě hrající Leandro Trossard, belgický záložník nejprve ve třetí minutě nastavení střelou k pravé tyči propálil Dúbravku, šest minut po pauze poté ideálně nachystal míč pro Welbecka. Bez šance byl slovenský gólman i proti ráně Maupaye a Brighton tak slaví nesmírně důležité tři body. V boji o záchranu má totiž již šestibodový náskok na Fulham s jedním zápasem k dobru.

Southampton a City jdou do semifinále FA Cupu

Southamptonu se v lize nedaří, uvidíme ho ale v semifinále FA Cupu. Úvodní gól Cartera-Vickerse na půdě Bournemouthu uznán nebyl, ještě do půle se ale trefili Djenepo a Redmond. Vidět byl předem druhý jmenovaný, který před hodinou hry přidal pojistku a na úvodní gól si připsal taktéž asistenci.

O gól méně vstřelil Manchester City, v Goodison Parku ale taktéž neinkasoval. Rozhodující momenty nicméně přišly až v samotném závěru. Šest minut před koncem napálil Foden horní tyč, jeho práci ale dokončil Gündogan. Za šest minut poté Rodri krásně vysunul střídajícího De Bruyneho a bylo jasno. City tak nadále hrají o čtyři trofeje, pro Everton FA Cup končí.