Den na Ostrovech: Fulham zaváhal, Kovář inkasoval tři branky

Český brankář ve službách Manchesteru United Matěj Kovář inkasoval tři branky, Fulham v dohrávce 29. kola nestačil na Leeds a anglické celky znají své soupeře pro čtvrtfinále evropských pohárů.

Kovář třikrát inkasoval, zahrál si i Šviderský

Český gólman ve službách Manchesteru United Matěj Kovář v rámci utkání Premier League 2 proti Tottenhamu inkasoval tři branky a United se tak svého dnešního soupeře předstihnout nedokázali. Za Rudé ďábly si šest minut zahrál i osmnáctiletý slovenský záložník Martin Šviderský, byl ale u třetí branky Kohoutů, kterou hned minutu po jeho příchodu obstaral Kion Etete.

Fulham zůstává v sestupovém pásmu

Fulham se v posledních týdnech výrazně zvedl, dnes mohl dokonce předskočit Newcastle a dostat se na nesestupovou pozici. Úvod utkání s Leedsem se nesl ve znamení neuznaných gólů. Z ofsajdu udeřili hostující Ayling a Raphinha, na opačné straně obrovskou příležitost nevyužil Maja.

A tak se jako první přeci jen dočkali hosté. Na centr Harrisona si naskočil Patrick Bamford a Areola neměl nárok. Ještě do půle ale bylo srovnáno. Lookman z rohového kopu našel zcela volného Andersena a bez šance byl tentokrát Meslier. Ve druhé půli měly šance oba celky, ještě před hodinou hry ovšem Bamford vysunul Raphinhu a ten přesnou ranou k levé tyči rozhodl o konečné výhře Leedsu 1:2.

Zatímco Leeds si tak pojistil klidný střed, Fulham zůstává osmnáctý se ztrátou dvou bodů na Newcastle, který má navíc dva zápasy k dobru.

Anglické celky znají soupeře pro čtvrtfinále

Liverpool si ve čtvrtfinále Ligy mistrů zahraje s Realem Madrid, půjde tak odvetu za finále z roku 2018. Pokud by Reds přes Bílý balet přešli, mohla by je v semifinále čekat Chelsea, která si to rozdá s přemožitelem Juventusu, tedy s Portem. Na Ostrovech se poté může ukázat letní cíl několika velkoklubů, Erling Braut Haaland zkusí přemoci jasného favorita, Manchester City.

V Evropské lize senzačně skončil Tottenham, ve hře tak zůstal Arsenal a také Manchester United. Gunners nastoupí proti pražské Slavii, která si tak potřetí v řadě zahraje na Ostrovech. United budou hrát s Granadou, oba anglické celky by se případně mohly setkat ve finále.