V poháru pokračuje i londýnská Chelsea, Citizens se na Evertonu natrápili, do semifinále FA Cupu jde i Southampton

O víkendu je na programu několik zápasů z Premier League, nejzajímavější utkání ale nabídne FA Cup. V pátek večer v rámci ligy Leeds porazili Fulham. Southampton si poradil s Bournemouthem a kvalifikoval se do semifinále FA Cupu. Dál jde i Manchester City. Tři body v Premier League si připsal i Brighton.

Premier League:
Leeds United šli do vedení nad Fulhamem ve 29. minutě, kdy se trefil kanonýr Bamford. Domácí ale ještě před poločasem stihli vyrovnat, trefil se Andersen. Fulham bojující o záchranu ale nakonec doma body neukořistil, Leeds vystřelil vítězství Raphinha, o jehož stojí Manchester United. Na tabuli po devadesáti minutách svítilo skóre 1:2.

V rámci záchranářského duelu v sobotu večer se Newcastle představil na hřišti Brightonu a bohužel pro něj to byl až nečekaně jednoznačný souboj pro domácí. Brighton zvítězil 3:0, trefili se Welbeck, Trossard a Maupay.

FA Cup:
Hlavní šlágry kola se ale odehrávaly ve FA Cupu. Southampton si poradil s Bournemouthem a vyřadil jej ve čtvrtfinále soutěže a může se těšit na semifinálové klání. Skóre otevřel Djeneppo, na 2:0 zvýšil ještě před poločasem Redmond. Ten stejný hráč pak skóroval i ve druhé půli a Saints tak prošli bez problémů.

Dál jde nakonec i Manchester City, ten se ale na hřišti Evertonu natrápil. Domácí udrželi bezbrankové skóre až do 84. minuty, kdy se trefil Ilkay Gündogan. Skóre pak ještě pečetil Kevin de Bruyne a poslal tím Manchester City do semifinále, Carlo Ancelotti a spol. naopak v soutěži končí.

Chelsea doma porazila Sheffield United a zajistila si tak postup do semifinále Anglického poháru. O výhře rozhodl ve 24. minutě vlastním gólem hostující záložník Norwood, pojistku v nastaveném čase přidal Hakim Ziyech.