Souček na narozeniny body nezískal, Citizens prodloužili sérii proti West Hamu. Brighton neproměnil dvě penalty

Manchester City porazil v sobotu odpoledne ve šlágru kola Premier League West Ham 2:1. West Brom poté porazil Brighton 1:0, hosté neproměnili dokonce dvě penalty! Aston Vila zvítězila na hřišti Leeds 1:0, remíza 1:1 byla k vidění v Newcastlu, kde hrál Wolverhampton.

Manchester City šel do vedení po půlhodině hry, kdy se po standardní situaci trefil stoper Ruben Dias. Jenže ještě před poločasem Kladiváři srovnali a jejich naděje na bodový zisk vydržela až do 68. minuty, kdy se trefil i druhý stoper Citizens John Stones. Citizens tak porazili West Ham 2:1 a vyhráli už dvacáté soutěžní utkání v řadě. Za West Ham jako tradičně nastoupili i dva čeští reprezentanti Vladimír Coufal a Tomáš Souček, jenž v den zápasu shodou okolností slaví šestadvacáté narozeniny.

Velmi nepovedené utkání prožil Brighton. Ten totiž na hřišti West Bromwiche Albion prohrával od 9. minuty 1:0. Měl několik šancí na srovnání včetně dvou penalt, ani jednu ovšem neproměnil! V první půli se mýlil Pascal Gross, penaltu poté neproměnil ani Danny Welbeck. WBA tak porazilo Brighton 1:0.

Aston Villu poslal do vedení už v páté minutě zápasu El Ghazi. Navzdory několika šancím se jeho trefa ukázala jako jediná a tudíž vítězná, oba týmy se nyní nachází zhruba ve středu tabulky.

V Saint James Parku vedl domácí Newcastle United nad Wolverhamptonem 1:0 kvůli brance Lascellese, jenže vedení neudržel. Vlci srovnali zásluhou Portugalce, spíše jednoho z mnoha Portugalců v týmu, Rubéna Nevese a týmy se tak rozešly za stavu 1:1.