Slavia vyloupila Ibrox Stadium a v EL jde dál, Tottenham senzačně vypadl v Záhřebu

Čtvrteční večer nabídl odvetná utkání v rámci osmifinále Evropské ligy. Arsenal na domácí půdě sice prohrál 0:1, ale díky triumfu 3:1 v prvním zápase se nakonec radoval z postupu na úkor Olympiakosu. O štěstí však nemůže hovořit další londýnský klub Tottenham, který i přes nadějný výsledek z první konfrontace s Dinamem Záhřeb nakonec s balkánským soupeřem v odvetě padl po prodloužení 0:3. Hattrick si připsal Oršič.

Slavia vyloupila Ibrox Stadium a  v EL jde dál, Tottenham senzačně vypadl v Záhřebu

Granada v odvetě s Molde padla 2:1, ale i tak se radovala z postupu. Domácí dostala do vedení v první půli vlastní branka Valleja, ale Soldado po změně stran stav srovnal. O výhře domácích rozhodl až v samotném závěru Hestad z penalty. Dařilo se také římskému AS, který porazil díky dvěma trefám Mayorala Šachtar Doněck 2:1.

Z postupu se radují také Rudí ďáblové, neboť se proti AC Milán po změně stran prosadil Pogba, který se stal nakonec jediným střelcem utkání. Villarreal si bez problémů poradil s Dynamem Kyjev a o výhře rozhodl již v první půli díky dvěma trefám Moreny. Ajax si vyšlápl na Young Boys Bern a po brankách Nerese a Tadiče taktéž slaví postup.

Domácí výběr Rangers okusil na Ibrox Stadium hořkost porážky v odvetě proti pražské Slavii. Svěřenci kouče Jindřicha Trpišovského poslal do vedení již v 15. minutě Olayinka, který nasměroval pražský klub k postupu. Po změně stran se dostal skotský mistr do početní nevýhody, když byli vyloučeni Roofe a Balogun. Brankář Ondřej Kolář musel nuceně střídat a nahradil jej teprve osmnáctiletý Matyáš Vágner. Stanciu poté upravil na konečných 2:0 a definitivně potvrdil postup českého zástupce.

Arsenal - Olympiakos 0:1 (51. El Arabi), první zápas 3:1, postupuje Arsenal

Dinamo Záhřeb - Tottenham 3:0 po prodloužení (62., 83. a 106. Oršić), první zápas 0:2, postupuje Dinamo Záhřeb

Molde - Granada 2:1 (29. vlastní J. Vallejo, 90. z penalty Hestad - 72. Soldado), první zápas 0:2, postupuje Granada

Šachtar Doněck - AS Řím 1:2 (69. Moraes - 48. a 72. Mayoral), první zápas 0:3, postupuje AS Řím

AC Milán - Manchester United 0:1 (48. Pogba), první zápas 1:1, postupuje Manchester United

Rangers - Slavia 0:2 (14. Olayinka, 74. Stanciu), první zápas 1:1, postupuje Slavia

Villarreal - Dynamo Kyjev 2:0 (13. a 36. G. Moreno), první zápas 2:0, postupuje Villarreal

Young Boys - Ajax 0:2 (21. Neres, 49. z penalty Tadić), první zápas 0:3, postupuje Ajax