Ronaldo hattrickem umlčel kritiky, Inter pokračuje v krasojízdě, AS Řím vyšlo na prázdno

Sedmadvacáté kolo italské Serie A začalo v pátek dvěma zápasy. V tom prvním se představilo Lazio Řím, které na své půdě přivítalo Corotone. Domácí dostal do vedení Milinkovič-Savič, ale hosté dokázali odpovědět trefou Simy. Ještě během první půle vrátil domácím náskok Alberto, ale Crotone po změně stran srovnalo opět zásluhou Simy. Až branka Caiceda šest minut před koncem rozhodla o výhře římského celku. V neděli Bologna porazila Sampdorii s Janktem. AS Řím nenalezlo recept na Parmu. Turín si v Turíně došel pro další vítězství. Juventus hladce porazil Cagliari.

Atalanta během prvního poločasu nenalezla recept na Spezii, ale po změně stran se hned dvakrát trefil Pašalič a jednu trefu přidal Muriel. Za hosty již jen snižoval Piccoli, a tak klub z Bergama slavil výhru 3:1.

V sobotu přivítalo Sassuolo na svém hřišti Veronu a skóre otevřel již ve 4. minutě  Locatelli. Na jeho trefu v závěru první půli reagoval Lazovič, ale pozměně stran to byl Djuričič, kdo vrátil domácím vedení. V 79. minutě se stav opět srovnal po brance Dimarca, ale jen na dvě minuty, neboť o výhře domácích definitivně rozhodl Traoré.

Fiorentina si vyšlápla na Benevento a uspěla především hattricku, který v prvním poločase zaznamenal Vlahovič. Domácí se zmohli na odpor, ale trefa Ionity nestačila, neboť na konečných 1:4 upravil záhy Eysseric.

Sampdorii se nedaří a prohrála popáté v řadě. Bologna ovládla první poločas díky Barrowovi, který otevřel skóre a pak si připsal asistenci na gól Svanberga. Po změně stran upravil na 3:1 Soriano. Za janovský celek se prosadil pouze Quagliarella.

Lídr italské ligy Inter Milán zdolal FC Turín 2:1. Vítěznou branku vstřelil až v 85. minutě Lautaro Martínez. Ještě předtím se jako první prosadil jeho kolega Lukaku, jenž proměnil pokutový kop. Turín vyrovnal záhy, když se z rohového kopu prosadil Antonio Sanabria.

Juventus díky hattricku Cristiana Ronalda porazil Cagliari 3:1. Už v desáté minutě se prosadil portugalský útočník hlavou, ve 25. minutě proměnil penaltu a svůj 57. hattrick v kariéře dokončil ve 32. minutě křížnou střelou levačkou. Ronaldo vstřelil svůj druhý nejrychlejší hattrick, ten první nasázel ještě v dresu Realu Madrid proti Espaňolu v roce 2015.

Serie A - 27. kolo:

Lazio - Crotone 3:2
Branky: 14. Milinković-Savić, 39. Alberto, 84. Caicedo - 29. a 50. z penalty Simy

Atalanta - Spezia 3:1
Branky: 54. a 73. Pašalić, 55. Muriel - 82. Piccoli

Sassuolo - Verona 3:2
Branky: 4. Locatelli, 51. Djuričič, 81. Traoré - 43. Lazovič, 79. Dimarco

Benevento - Fiorentina 1:4
Branky: 56. Ioniţă - 8., 26. a 45+1. Vlahović, 75. Eysseric

Janov - Udinese 1:1
Branky: 8. Panděv - 30. z penalty De Paul