Smetana má za sebou sympatický debut v Edenu. Červená karta ho nechala v klidu, své svěřence pochválil za druhý poločas

Zatímco před týdnem vedl Baník ještě trenér Luboš Kozel, celý tento týden byl ale na tréninku v režii nového kouče Ondřeje Smetany a jeho týdenní práce vyvrcholila v nedělní bitvě proti mistrovské Slavii v Edenu.

A už ta začala opravdu velmi špatně. Už ve třetí minutě se totiž nechal vyloučit Fillo a Baník tak hrál prakticky celý zápas v oslabení. O pět minut později otevřel skóre Masopust a po faulu Ndefeho po půlhodině hry proměnil penaltu Nicolae Stanciu. Zdálo se tak být vymalováno.

Ondřej Smetana se ale po vyloučení Filla prakticky vůbec nerozčiloval a jakožto debutant u A týmu předvedl klidnou povahu. "Ničemu by to nepomohlo. Nevím, co na to říct, ale červená karta můj fotbal neovlivnila. Akorát jsem musel přemýšlet, jak jej v poli nahradit," okomentoval zkušeně Smetana.

Právě kvůli červené kartě a rychlému gólu Masopusta byl Baník celý první poločas vykolejený. Ale o přestávce se něco změnilo. Přišlo rychlé snížení, zlepšení celé hry a nakonec výsledek 1:2, za což se Smetana stydět nemusí, neboť to byl jeho první zápas, prakticky celých devadesát minut byl jeho tým v oslabení a navíc to bylo proti týmu, který útočí na zlatý hattrick a účastní se osmifinále Evropské ligy.

"Za první poločas jsme byli potrestaní dvěma góly. V prvním poločase jsme hráli v šoku kvůli červené kartě, ale ve druhé půli to bylo lepší," ohodnotil duel Smetana. "Ale za ten druhý poločas musím kluky pochválit, měli jsme nadějné protiútoky, hráli jsme aktivně, poctivě jsme pracovali, vytvářeli jsme si tlak..." Ondřej Smetana zkrátka předvedl, že tým pod jeho vedením ožil. Prohře v Edenu navzdory.

Je ale otázkou, jak dlouho na lavičce Baníku vydrží. Jedna vlaštovka totiž jaro nedělá. Hovoří se o tom, že je Smetana pouze dočasná náhrada Luboše Kozla a že Baník jedná se zkušenějšími trenéry, pokud ale Baník na výkon v Edenu naváže i v příštích zápasech, nejspíše nebude důvot Smetanu nahrazovat...

zdroj: O2 TV