Souhrn 27. kola PL: Další šok pro mistra, ten příští senzačně zaváhal v derby

Granit Xhaka předvedl v utkání s Burnley šílenou minelu a svůj tým připravil o dva body. Důležité tři body má v boji o záchranu Southampton, přišel ovšem o Dannyho Ingse. Na druhé místo se minimálně do zítřka posouvá oslabený Leicester, ten otočil zápas na půdě Brightonu. Ve skvělé jízdě pokračuje Gareth Bale a jeho Tottenham, v mizérii poté Liverpool, který dnes senzačně podlehl doma i Fulhamu. Ve šlágru kola se zrodilo také velké překvapení, série Manchesteru City je u konce.

Kompletní výsledky 27. kola Premier League:

Burnley - Arsenal 1:1 (1:1)
Branky: 39. Wood - 6. Aubameyang

Arsenal šel na půdě Burnley do vedení už v 6. minutě. Willian vysunul Aubameyanga a ten střelou k pravé tyči překvapil Popea. Arsenal měl následně další dvě velké šance, Auba i Saka ovšem těsně minuli pravou tyč domácí branky.

A tak v závěru půle přišlo nečekané vyrovnání. Hosté až příliš kombinovali před vlastní bránou, Leno místo odkopu zvolil krátkou přihrávku na Xhaku a ten při snaze míč poslat na kraj defenzivní řady nastřelil Wooda. Ten se jen nastavil a bokem vstřelil asi svůj nejjednodušší gól v kariéře.

Hned po pauze pálil Odegaard, ovšem do připraveného Popea. Nejvýraznější osobou druhé půle se poté stal střídající Pieters. Nejprve nádhernou ranou z první málem vyškolil Lena, poté zabránil jisté brance střídajícího Pépého. Arbitr Marriner mu ihned ukázal červenou kartu pro hraní rukou a nařídil penaltu, video ale vše zrušilo. Pieters hrál jednoznačně ramenem, tudíž správné rozhodnutí.

Arsenal přesto mohl zvítězit. V samotném závěru kapitán Mee zneškodnil ránu Aubameyanga, Ceballos hned vzápětí napálil tyč. A tak má Burnley znovu bod, už počtvrté z posledních pěti duelů remizoval.

Sheffield United - Southampton 0:2 (0:1)
Branky: 32. Ward-Prowse z pen., 49. Adams

Aston Villa - Wolves 0:0

Brighton - Leicester 1:2 (1:1)
Branky: 10. Lallana - 62. Iheanacho, 87. Amartey

Brighton měl vynikající vstup do utkání. V 7. minutě si po akci Trossarda s Grossem skluzem málem srazil míč do vlastní sítě Fofana. Vzápětí už se domácí radovali, po parádní individuální akci Maupaye zavěsil Adam Lallana.

Srovnání měl na noze Tavares, jeho parádní ránu zlikvidoval ještě hezčím zákrokem Sánchez. Na opačné straně rozehrál přímý kop Gross a Lallana hlavičkoval do pravé tyče. Po pauze měl na noze srovnání Iheanacho, namířil do boční sítě. O deset minut si ale naběhl na dokonalou průnikovou přihrávku Tielemanse a bylo srovnáno.

Leicester po kolapsu v Evropské lize, porážce s Arsenalem a remíze s Burnley nutně potřeboval vyhrát. Deset minut před koncem k tomu výrazně napomohl Schmeichel, který zlikvidoval další pokus aktivního Lallany. A nakonec se Lišky skutečně dočkaly. Sánchez podběhl rohový kop střídajícího Albrighton a Amartey pouze nastavil svou hlavu.

Ghanský obránce se trefil po čtyřech letech a Leicester i přes značné potíže míří už na druhou pozici ligové tabulky. Tedy zatím říkejme dočasně, neboť se zítra na druhé místo může vrátit Manchester United. Samozřejmě za předpokladu, že v derby zdolá mistra.

WBA - Newcastle 0:0

Liverpool - Fulham 0:1 (0:1)
Branka: 45. Lemina

Zdá se, že Liverpool ještě stále nepoznal dno. A možná také to, že mu Jürgen Klopp už nemá co více dát. Do utkání s Fulhamem udělal mnoho změn, do útoku vyslal Shaqiriho a Jotu, jenže znovu z toho je porážka bez vstřelené branky. Z Anfieldu je zřícenina.

Fulham byl aktivnější od první minuty, útoky hostů byly daleko nebezpečnější a v závěru půle přišla zasloužená odměna. Po přímém kopu chtěl Salah rozehrávat konstruktivně, místo toho míč ztratil a Mario Lemina ranou z první zamířil přesně k pravé tyči.

Pět minut po pauze pálil nádherně z voleje Jota, ještě hezčí zákrok předvedl Areiola. Toho nedokázal překonat ani Mané, jeho neortodoxní hlavička skončila na tyči. A tak Reds znovu končí bez branky i bez bodu, to Fulham dramatizuje boj o záchranu. A to výrazně.

Manchester City - Manchester United 0:2 (0:1)
Branky: 2. Fernandes z penalty, 50. Shaw

Už po půl minutě šlágru přišel velký šok. Gabriel Jesus neobratně zasáhl Martiala a Bruno Fernandes rychlou penaltou poslal hosty do nečekaného vedení.

Následně padl i Sterling, penalta z toho ale nebyla. Hendersona poté prověřil Zinčenko, Mahrezova rána krátce před pauzou mířila těsně vedle. Zdálo se, že Manchester City bude ve druhé půli tahat za delší konec. Jenže už po pěti minutách si obrana lídra nepohlídala Shawa a ten své sólo ve spolupráci s Rashfordem zakončil přesnou přízemní ranou k levé tyči.

United měli i další skvělou pozici, Martial tváří v tvář Edersonovi uspět nedokázal. Hosté následně museli střídat Rashforda kvůli problémům s kotníkem, derby ale pohodlně dovedli do vítězného konce. Série Manchesteru United je tak u konce, Rudí ďáblové překvapivě zvítězili 0:2.

Tottenham - Crystal Palace 4:1 (1:1)
Branky: 25. a 49. Bale, 52. a 76. Kane - 45. Benteke