Slavia deseti góly zničila Karlovy Vary, pod Ještědem rozhodla jediná trefa Peška

Po Viktorii Plzeň, která si díky hattricku Aleše Čermáka splnila postupovou povinnost s druholigovými Votroky již v úterý (3:1), čekalo uprostřed pracovního týdne osmifinále MOL Cupu hned na pět tuzemských prvoligových značek, s tím, že středeční program na Stínadlech odpálily celky Teplic a Zbrojovky Brno.

V prvním dějství v AGC Aréně žádná branka nepadla. Největší příležitost měli na těžkém terénu hosté, leč  Jiří Texl po centru Petra Štěpanovského nakonec svatyni, jíž střeží Tomáš Grigar, svým hlavičkovým pokusem těsně minul.

Těsně před ochodem do kabin padlo i první žluté varování zápasu, pod které se podepsal středopolař Lukáš Mareček. Ze strany domácích to ale moc dobré nebylo - během 45 minut totiž nevyslali na branku soupeře ani jeden střelecký pokus.

Po změně stran však teplický tým zvýšil tempo a výsledkem byly dvě šance Trubače a Kodada, s tím, že poprvé se měnilo skóre po necelé hodině hry. Zařídil to křítelník Vukadin Vukadinovič, jemuž vyšla rána z poza šestnáctky.

Podruhé se měnilo skóre dvacet minut před koncem. Patrik Žitný totiž vysunul do brejku dvaadvacetiletého mladíka Ladislava Kodada, který překonal brankáře Šustra a zapsal si premiérovou trefu v barvách žlutomodrého áčka.

V devadesáté minutě mohl zkorigovat výsledek hostující žolík Davida Jambor, ale z bezprostřední blízkosti přestřelil teplickou svatyni. A byť sudí Pechanec nastavoval tři minuty, více podstatného už se na severu Čech nepřihodilo.

Brněnský kormidelník Richard Dostálek tak musel svému protějšku Radimu Kučerovi pogratulovat k postupu mezi nejlepších osm mužstev soutěže. Pro Pachlopníka, Pernicu, Šurala a spol. se tak stalo maximem osmifinále.

Pod Ještědem válčí pátý a desátý tým Fortuna:ligy

Na osmifinálovém souboji Slovanu Liberec s Dynamem České Budějovice bylo zajímavé zejména to, že se hosté z jihu země dostali mezi šestnáct nejlepších celků soutěže absolutně bez boje. Kvůli odmítnutým testům na Covid-19 se jim totiž nepostavil ani divizní Baník Most- Souš, ani třetiligové Ústí nad Orlicí.

V první půli vyhráli domácí na střely na branku 3:0, nicméně do kabin se šlo za nerozhodného stavu. O druhého poločasu šel do akce nejstarší hráč Fortuna:ligy Jaroslav Drobný, který nahradil mezi třemi tyčemi Dynama zraněného Vorla. Utkání nakonec rozhodla jediná trefa, kterou obstaral až v samotném závěru Pešek.

Slavia rozstřílela Karlovy Vary. Soupeře potupila deseti góly

Pražská Slavia v osmifinále demonstrovala svou sílu v Edenu, kde změřila síly s Karlovými Vary. Skóre utkání otevřel již ve třetí minutě Traoré, kterého ještě do poločasu napodobili Višinský, Lingr a hattrickem Stanislav Tecl.

Sázka Jindřicha Trpišovského na náhradníky fungovala i po změně stran, kdy Višinský s Lingrem přidali další trefy. Dva vlastní góly hostů nakonec znamenaly potupnou porážku 10:3 a nic na tom nezměnil ani fakt, že jindy neprostupná defenziva sešívaných třikrát inkasovala.

MOL Cup - středeční osmifinálové duely:

FK Teplice - FC Zbrojovka Brno 2:0 (0:0)
Branky: 59. Vukadinovič, 71. Kodad. ŽK: Mareček, Kučera - Sedlák. Rozhodčí: Pechanec – Vaňkát, Volf.

Teplice: Grigar – Hyčka, Ljevakovič (58. Kučera), Knapík, Droenhle, Mareček – Vukadinovič (81. Fortelný), Trubač (81. Macej), Žitný, Kodad – Jakub Řezníček (81. Vachoušek).

Brno: Šustr Šustr – Šural (77. Endl), Hlavica, Pernica – Bariš (60. Sedlák), Texl (68. Jambor) – Štepanovský (60. Pachlopník), Šumbera, Záhumenský – Přichystal (68. Aldin), Fila.

Liberec - České Budějovice 1:0 (0:0)
Branka: 89. Pešek. Rozhodčí: Klíma - Vodrážka, Melichar.

Liberec: Nguyen - Koscelník, Chaluš, Purzitidis, Mikula - Cancola (61. Michal), Mara - Nečas (61. Pešek), Faško (72. Sadílek), Šulc (61. Mosquera) - Rondič (72. Rabušic). Trenér: Hoftych.

Č. Budějovice: Vorel (46. Drobný) - Čolič, Havel, Králik, Talověrov, Skovajsa - Mršič (78. Jánošík), Havelka (77. Novák), Čavoš (67. Alvir), Vais (67. Valenta) - Brandner. Trenér: Horejš.

Slavia - Karlovy Vary 10:3 v 2. poločase
Branky: 3. Traoré (z pen.), 24, Višinský, 27., 50. Lingr, 34., 39., 45.+1., 86. Tecl, 58. Tůma (vlastní) , 65. Brabec (vlastní) - 42. Skala, 53. Tůma, 84. Fencl

Slavie: Stejskal - Masopust, Kúdela (70. Zima), Kačaraba, Oscar (70. Nikl) - Traoré (70. Samek) - Lingr, Beran (31. Ševčík), Rigo (55. Hilál), Višinský - Tecl. Trenér: Trpišovský.

Domácí pohár? V Doosan aréně nepadla žádná karta a čtyřgólová zápletka poslala do čtvrtfinále favorita